Lexus postavil fantastickou vesmírnou loď. Hraje i ve filmu!

Autor: Anina Russová - 19. 6. 2019


Nejen auty živa je automobilka. Ale zatímco škodovka fušuje jen do cyklistiky a SEAT do koloběžek, jsou značky, které se toho nebojí a jsou schopny velkých a hodně zajímavých zběsilostí. Třeba taková Honda, která trhá rekordy s hodně rychlou sekačkou na trávu. Nebo Lexus, který šel ještě dál a postavil vesmírnou loď. No, už asi tušíte, že s ní nehodlá konkurovat Elonu Muskovi, který nejen, že má s vesmírnými plavidly větší zkušenosti, ale navíc do vesmíru posílá i auta. Lexus se totiž stal partnerem zbrusu nového dílu Mužů v černém a pro film nejen, že dodal auta, ale postavil i plavidlo, které mu i Musk může závidět. A je úplně jedno, že je fiktivní.

Celý název vesmírné lodi zní Lexus QZ 618 Galactic Enforcer a nabízí to nejlepší z moderního cestování vesmírem. Zrychlit z 0 na 100 km/h zvládne za 0.0000000000001 sekundy a uvnitř najdeme několik speciálních transformujících se sedadel, která mají nové 31bodové bezpečnostní pásy. A nebojte, kdybyste na palubě cokoliv potřebovali, je pro vás na palubě připraven asistent v podobě Amazon Alexa.

„Muži v černém“ budou v nejnovějším dílu bojovat proti mimozemšťanům v Lexusu RC F

Loď je navíc proti jakýmkoliv problémům chráněna bezpečnostním systémem značky Lexus, který se jmenuje Lexus Safety System+. Ten udrží plavidlo ve zvoleném směru letu, umí mu automaticky přepínat dálková světla, sleduje případné mrtvé úhly (jsou vůbec ve vesmíru nějaké?), ale nechybí mu ani adaptivní tempomat. Mimochodem, tímto systémem jsou vybavena také všechna nová auta značky Lexus. Tím to ale nekončí! Loď je schopna se v případě nutnosti jednoduše transformovat v Lexus RC F (2020), který už nebudí tolik nežádoucí pozornosti.

A i ten vás jistě bude zajímat. Jméno jistě znáte, ale modelový rok 2020 autu dal několik změn. Má nově přepracované tvary, nové světlomety a pod kapotou pětilitrový osmiválec s výkonem 472 koní a točivým momentem 535 Nm. O pohon se starají výhradně zadní kola, ke kterým veškerou sílu posílá automatická osmistupňová převodovka. Pro milovníky lehkého extrému Lexus nabízí tento model ještě ve verzi Track Edition, která má střechu a kapotu z karbonu, díky čemuž automobilka ušetřila pár cenných kilogramů.

Sečteno a podtrženo, Lexus v novém filmu ‚Muži v černém: Globální hrozba‘ rozhodně zaujal. Film jsme viděli a můžeme doporučit jako letní oddychovku. Jen se musíte smířit s tím, že Will Smith a Tommy Lee Jones se už ve filmu neukáží. Místo nich ale hlavní role skvěle přebrali Chris Hemsworth a Tessa Thompson. A pokud jste filmovými nadšenci, jistě víte, že se tihle dva už v akci společně představili a to v rámci světa Avengers v rolích Thora a Valkýry. A stejně jako v tomto případě, i v Mužích v černém jim to spolu skvěle ladí!

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru