Jestli nějaký film posledních pár dnů bourá zažité představy o návštěvnosti kin, pak je to ‚Avengers: Endgame‘. Nebojte, tušíme, že někteří z vás film ještě neviděli a tak se zcela vyhneme jakýmkoliv spoilerům! Věnovat se budeme vozovému parku jednoho z hlavních hrdinů, konkrétně Iron Mana, tedy Tonyho Starka, kterého si bravurně zahrál Robert Downey Jr.

Jak jistě víte, na filmu se již po několikáté podílela značka Audi. Ta v Iron Manovi v aktuálním filmu přisoudila koncepty e-tron Sportback a e-tron GT. A právě GT se ve filmu ukáže v jedné opravdu dlouhé scéně, kdy s ním Tony Stark projíždí městem, aby následně za pískotu pneumatik ostře zastavil před hlavním štábem Avengers. A ti, kteří film viděli a zároveň jsou fanoušky aut, si právě v této scéně všimli jedné velké nesrovnalosti.

Zatímco byste totiž čekali na decentní pískot elektromobilu, Audi zní jako by mělo pod kapotou minimálně osmiválec. A to, že autu pískají pneumatiky na nezpevněném podloží je také celkem vtipná maličkost.

Mohlo by jít o chybu při konečném zpracování filmu, ale šušká se, že takový zvuk si vynutili sami producenti filmu. Ti chtěli přímo po Audi, aby autu neroubovali pořádný zvuk, který by emocemi ladil se stylem filmu a hlavně s emocemi nabitou scénou. A Audi se toho chytilo, přičemž se následně měl samotný Josef Schlossmacher, mluvčí automobilky Audi pro německý magazín Spiegel vyjádřit v tom smyslu, že zákazníci alespoň teď ví, že e-tron GT bude umět produkovat i takovýto umělý zvukový projev.

Mimochodem už během tohoto roku budou muset elektroauta dělat nějaký zvuk během jízdy, protože jinak budou podle nových bezpečnostních zákonů, které má v plánu vydat EU, nebezpečné pro chodce. To ale neznamená, že všechny elektromobily budou znít, jako když mají pod kapotou pořádný motor. Tím zvukem může být vlastně cokoliv, co kolemjdoucí včas upozorní na to, že se pohybují v blízkosti jedoucího elektromobilu.