Honda, to nejsou jen auta a motorky, ale také další technika, včetně sekaček na trávu. A Honda navíc už řadu let drží rekord v rychlosti některých svých sekaček. Fakt je, že jsou to zcela přestavěné stroje, které přesto neztratily svou schopnost sekat na zahradě trávu. Ostatně, pokud by tomu bylo jinak, nemohl by být značce oficiální rychlostní rekord mezi sekačkami na trávu ani připsán!

Před několika málo hodinami se Honda úspěšně pokusila stanovit nový rychlostní rekord se sekačkou na trávu a to jak ten absolutní, tak ten ve zrychlení. A je to zatracený fofr!

Japonské značce se rekord podařilo stanovit se strojem s názvem Honda Mean Mower a to kousek od Drážďan v areálu Dekra Lausitzring. Vše bylo oficiálně měřeno a zaznamenáno a výsledné časy berou dech. Z místa na 100 km/h umí tahle červená sekačka vystřelit za méně než 3 sekundy! Na 161 km/h se pak dostala za 6,29 sekundy. A ta maximální rychlost? Jen těžko uvěřitelných 242,99 km/h. Na sekačce! Kterou navíc řídila sličná blondýnka jménem Jess Hawkins – to je ovšem profesionální závodnice – takže s tímto velmi jedinečným strojem neměla moc problém.

Honda se znovu pokusí o rychlostní rekord se sekačkou

 

O pohon sekačky se stará čtyřválec z motocyklu Honda CBR1000RR Fireblade SP o objemu 999 kubických centimetrů. Jednotka je naladěná na 200 koní, kterých naplno využívá při 13 000 otáčkách za minutu. Celý stroj má hmotnost pouhých 69,6 kilogramu, což znamená, že má poměr hmotnosti a výkonu lepší než třeba Bugatti Chiron! 🙂

Dave Hodgetts, šéf britského zastoupení Hondy, který celý projekt vede, k tomu řekl, že už původní sekačka byla vpravdě neuvěřitelný stroj, ale tentokrát se rozhodli dosáhnout zcela nové úrovně. A to je jim podle nás povedlo. Hondě se hluboce klaníme! Tyhle rekordy nás hodně baví.