Honda se rozhodla oslavit čtvrt století označení Type R ve velkém stylu, představila speciální autonomní sekačku na trávu ve stylu nové generace Civicu Type R. S touto informací přišel britský magazín Top Gear.

Označení rychlých modelů Type R už používá Honda 25 let. Prvním autem, na kterém se těchto pět písmenek objevilo poprvé, byl supersport NSX už v roce 1992. Od té doby se dostal na modely Integra, Accord a Civic. Toto výročí se Honda rozhodla oslavit poměrně netradičně. Představila sekačku v designu Hondy Civic Type R nové generace.

Základem pro tuto speciální sekačku je robotická travní sekačka Honda Míímo. Ta pro tuto příležitost dostala speciální barvy, “nárazníky” včetně světel, výrazné křídlo, ale také trojici výfuků, které vypadají přesně tak jako na novém Civicu Type R.

Sekačka Honda Míímo je ale velmi zajímavá sama o sobě. Dokáže se totiž po zahradě pohybovat zcela samostatně a automaticky, umí se vyhýbat překážkám, mulčuje travní porost a udržuje trávník v perfektní a zdravé kondici. Energii dodává lithium-iontová baterie. Pokud energie dojde, sekačka si umí sama najít dobíjecí stanici, aby se dobila.

Honda ale se sekačkami na trávu nepřekvapuje poprvé. Vždyť s jednou z nich před třemi lety stanovila světový rychlostní rekord. Traktůrek Honda Mean Mower tehdy jel rychlostí 188,1 km/h!