Porsche-Boeing-letadlo

Porsche budou létat. Doslova. Automobilka na tom spolupracuje s Boeingem

Autor: Tisková zpráva - 16. 10. 2019


Porsche a Boeing podepsaly Memorandum o porozumění v oblasti zkoumání možností trhu luxusní městské letecké mobility a rozšiřování městské dopravy do vzduchu. V rámci této partnerské spolupráce obě společnosti využijí své jedinečné silné stránky a znalosti trhu k analýze budoucí podoby vozidel pro účely luxusní městské letecké mobility.

„Porsche hledá možnosti, jak rozšiřovat své dosavadní zaměření výrobce sportovních vozů a stát se přední značkou v oblasti luxusní mobility. V dlouhodobém horizontu by to mohlo znamenat přesah do třetí dimenze cestování,“ uvádí Detlev von Platen, člen představenstva společnosti Porsche AG, zodpovědný za prodej a marketing. „Spojujeme silné stránky dvou předních globálních podniků s cílem zaměřit se na potenciální klíčový segment trhu budoucnosti.“

V rámci této partnerské spolupráce vytvoří uvedené společnosti mezinárodní tým, jenž bude řešit různé aspekty městské letecké mobility, včetně analýzy tržního potenciálu luxusních vozidel a možných konkrétních aplikací.

Boeing, Porsche a Aurora Flight Sciences (dceřiná firma Boeingu) vyvíjejí koncept čistě elektrického vozidla, umožňujícího vertikální vzlet a přistávání. Implementací a testováním prototypu budou pověřeni technici a konstruktéři z obou uvedených společností, resp. pracovníci Porsche Engineering Services GmbH a Studio F.A. Porsche, dceřiných společností Porsche.

„Tato spolupráce staví na naší snaze vyvíjet bezpečný a efektivní ekosystém nové mobility a je příležitostí, jak zkoumat možnosti vývoje luxusního vozidla pro potřeby městské letecké mobility ve spolupráci s přední automobilovou značkou,“ uvedl Steve Nordlund, viceprezident a generální ředitel Boeing NeXt, organizace budující základy ekosystému mobility příští generace, v němž budou moci bezpečně koexistovat autonomní a pilotovaná vozidla.Porsche a Boeing spojují precizní konstrukční schopnosti, styl a inovace s cílem urychlit městskou leteckou mobilitu po celém světě.“

Studie Porsche Consulting z roku 2018 předpovídá, že trh městské letecké mobility nabere rychlost po roce 2025. Studie rovněž ukazuje, že řešení městské letecké mobility zajistí rychlejší a efektivnější přepravu cestujících než současné tradiční prostředky pozemní dopravy, a to za nižších nákladů a s vyšší mírou flexibility.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru