Porsche_911_GT3_R- (2)

Porsche nakonec do Formule 1 nevstoupí. Nedomluvilo se ani s Red Bullem ani s McLarenem

Autor: Radim Plachý - Zdroj: f1sport.auto.cz, topspeed.sk - Foto: Porsche - 27. 3. 2023


Formule 1 je královnou motorsportu a chtělo do ní vstoupit i Porsche. Mělo se tak stát od roku 2026, kdy vejdou v platnost nová pravidla. Nakonec se tak – i ke škodě fanoušků – bohužel nestane. Německá automobilka se nedohodla ani s týmem Red Bull, ale ani McLaren.

Porsche se chtělo po velmi dlouhé době vrátit do závodů F1 jako dodavatel pohonného ústrojí, ale nakonec se tak nestane. Německá automobilka se chtěla původně spojit s Red Bullem. Jednání však ztroskotala potom, co Red Bull nesouhlasil s tím, aby Porsche v závodním týmu odkoupilo až 50% podíl a mohlo tak do jeho fungování zasahovat. Stejný výsledek nakonec měla jednání i s McLarenem, což nakonec vyústilo v to, že se Porsche do Formule 1 nevrátí.

Přečtěte si také:  Od nadvlády v F1 po vítězství v Le Mans. Goodyear slaví 125. výročí úspěchů v motoristickém sportu

Porsche se tak více zaměří na své současné disciplíny motorsportu, kterými jsou zejména Formule E, kde v této sezóně zatím drží průběžnou první pozici, a okruhové závody WEC (světový šampionát automobilových vytrvalostních závodů) a IMSA.

Do roku 2026 se v přehledu dodavatelů pohonných jednotek pro závody Formule 1 ovšem objevily dvě jiné nové automobilky: Audi a Ford.

  • Alpine Racing
  • Audi
  • Ferrari S.p.A.
  • Honda Racing Corporation
  • Mercedes-AMG High Performance Powertrains Ltd.
  • Red Bull Ford

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *