Takové nepříjemnosti Porsche asi nikdy nečekalo. Před ani ne měsícem definitivně ukončilo výrobu ostrého modelu 911 GT2 RS. Za dobu jeho produkce vzniklo podle značky už dost kusů a ty, na které se nedočkalo, si holt musí vybrat z ostatní nabídky stuttgartské značky nebo počkat na nástupce. Je ale otázkou, jestli Porsche ještě něco tak dobrého při všech těch limitech a omezeních vyrobí. 700 koní na zadní nápravě a schopnosti čistokrevného závodního speciálu udělaly z GT2 RS hodně horké zboží, o které se někteří byli ochotni i prát. Ale i tak měli smůlu.

Víte, co je na 911 GT2 RS to nejzajímavější? Porsche nám to prozradí ve videu

A smůlu má i pár těch, na které se ještě dostalo. Někteří zákazníci si auto objednali, zaplatili a pak už jen čekali. Také jako jeden zákazník z Brazílie. Ovšem, nedočkal se. Loď, která jeho, ale i další auta převážela, totiž ztroskotala u francouzského pobřeží. Všechna naložená auta skončila hluboko pod vodou. Ven už je asi nikdy nikdo nedostane a pokud náhodou ano, tak rozhodně nebudou ve stavu, aby byla předána zákazníkům.

Zajímavé ale je, že se k té ztrátě zatím oficiálně přihlásila jen značka Audi, která na palubě prý měla modely A3, A5, Q7, RS 4 a RS 5. Porsche zatím mlčí, ale na internet se dostal dopis, který značka zaslala jednomu ze zákazníků.

Tento dopis Porsche zaslalo brazislkému zákazníkovi. Zdroj: Carscoops

V tom se ve zkratce píše, že loď ztroskotala z důvodu rozsáhlého požáru, a proto značka není schopna tomuto konkrétnímu zákazníkovi auto dodat. Omluvila se a ujistila ho, že se jeho dodávka neruší. Ačkoliv prý Porsche výrobu tohoto modelu už ukončilo, obnoví ji alespoň na tu dobu, aby zvládlo vyrobit tyto zničené kusy. Dodávka se posune do června a zákazník má zůstat v kontaktu s tamním dealerstvím. Oficiální vyjádření ale Porsche neposkytlo. Možná proto, aby se na něj nesesypala horda potenciálních zákazníků s několika miliony v kapsách, kteří by se do té na chvilku obnovené výroby chtěli se svou objednávkou také vecpat. A že by se takových jistě našlo…