old_and_new-porsche-911-slantnose-tuning

Porsche 997 „slant nose“ kombinuje moderní techniku s retro vzhledem

Autor: Pavel Srp - 10. 11. 2018


Ne vždy se retro povede, v tomto případě to ale vyšlo na jedničku. Moderní Porsche 911, generace 997 dostalo známé tvary přední části z minulosti a vypadá to skvěle.

Toto old & new Porsche 911 Slantnose, jak se stavba jmenuje, pochází z Japonska. V tomto konkrétním případě jde o stavbu, která se loni představila na světoznámé tuningové výstavě SEMA Show v Las Vegas (mimochodem letos se tam představil opravdový extrém…). Před pár dny se však na facebooku objevilo video, které nám ji opět připomnělo.

Jde o předposlední generaci Porsche 911, které bylo japonskou společností old & new upraveno tak, aby z přední části připomínalo legendární Porsche 935 Moby Dick. Není to sice tak důkladně provedená stavba jako v případě nedávné oslavy samotné automobilky Porsche, která podobný model postavila na základech 911 GT2 RS, ale i tak vypadá parádně. Konec konců sama společnost si toho také všimla…

Zadní část této stavby totiž nedoznala až na velké přítlačné křídlo či zahlazený nárazník prakticky žádných změn. Totéž se ovšem nedá číst o kolech a podvozku. Originální kola, která lze ještě zahlédnout v úvodním videu, kdy se auto polepovala do finální podoby, byla vyměněna za jiná, mnohem větší a širší. Ani původní podvozek tu není, místo něj jsou tu vzduchový měchy s možností nastavení světlé výšky.

Aut je na světě mnohem více, tento kit totiž japonští old & new nabízejí k prodeji. Po světě tak už jezdí víc aut a minimálně jedno z nich si dokonce zahrálo i ve světoznámém videoklipu Ty Dolla $ign & Wiz Khalifa – Brand New.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru