Polská policie si došlápla na špatně předjíždějící řidiče. Ti vůbec netušili, že jejich přestupky jsou celou dobu monitorovány

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie Polsko/Olštýn- 28. 7. 2021


Co se chytání a pokutování řidičů, kteří porušují dopravní předpisy, neváhají policisté po celém světě použít jakoukoliv technologii nebo vychytávku. Například čeští policisté si pro monitorování přestupků řidičů autobusů a kamionů pořídili vlastní speciální a vcelku nenápadný autobus. Právě z něj mají do vysokých kabin náklaďáků dobrý rozhled. Krom toho už i v Česku policisté čas od času využívají služeb dronů, ze kterých mohou monitorovat a následně pokutovat například špatné nebo nebezpečné předjíždění. A přesně to stejné udělali policisté v Polsku.

Přečtěte si také:  Policisté kontrolovali řidiče nákladních automobilů z autobusu. O přestupky nebyla nouze

Dron vyslali do služby na jedné z nejvytíženějších silnic severního Polska, kousek od města Olštýn. Tamní okreska má dlouhé a poměrně přehledné rovinky, ale právě proto má na mnoha místech plnou nebo dvojitou plnou čáru se zákazem předjíždění. Řidiči tam totiž jezdili až příliš rychle, což vedlo k řadě dopravních nehod. Proto bylo v těchto místech předjíždění raději zakázáno.

Jenomže tamní řidiči si z toho nic moc nedělají a navzdory dopravnímu značení předjíždí, jako kdyby se nechumelilo. Proto policisté nad silnici vyslali dron, který jakékoliv nevhodné předjíždění zaznamenal. Policejní hlídce už pak jen stačilo, aby se postavila ke krajnici a všechny hříšníky postupně zastavila. Tušíme, že dotyční ani nevěděli, proč je staví.

Přečtěte si také:  Pozor na rychlost při předjíždění. Ani v tu chvíli ji totiž nesmíte překročit

Policisté ale neřešili jen předjíždění. Díky dronu se jim podařilo chytit i ty, kteří se za volantem nepřipoutali, používali za jízdy mobilní telefon, neměli dostatečně zajištěný náklad a dokonce narazili na jednoho motorkáře,  který se projížděl jen po zadním kole.

Nutno ale říct, že dle záběrů policisté zastavili minimálně jednoho řidiče, u kterého by byla případná pokuta za špatné předjíždění lehce sporná, protože manévr začal v místě, kde je to povoleno a skončil, pokud nepočítáme asi 30 centimetrů plné čáry, také. Stejně tak se nám moc nelíbí místo, kde policisté vybírali pokuty. Ze záběrů z jejich dronu je totiž patrné, že policista, který vstupoval do vozovky, aby řidiče zastavil, poměrně nepříjemně blokoval dopravu, kdy řidiči museli prudce brzdit.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek