cupra-leon (3)

Polská policie pořídila nové dálniční stíhačky CUPRA Leon. Chystá i Renault Megane R.S.

Autor: Anina Russová - Zdroj: Szybkie auta za grosze, Bomega - Foto: CUPRA - 7. 2. 2022


Každá policie ve všech státech světa má své dálniční oddělení, které dohlíží nad bezpečností, a hlavně rychlostí řidičů na dálnicích. Tato oddělení zpravidla mívají celkem zajímavý vozový park, protože při své práci často jezdí vyššími rychlostmi. U nás mají k těmto účelům dálniční policisté například nejvýkonnější Škody Superb nebo BMW 540i xDrive Touring. V Polsku ovšem sáhli ke španělské značce CUPRA.

Polská dálniční policie spadající pod město Kępno už v těchto dnech hlídkuje v černém voze CUPRA Leon. Řidiči si musejí dávat velký pozor, protože jde o neoznačené auto. Jde o pětidveřovou verzi s dvoulitrovým motorem TSI o výkonu 300 koní. Dokáže nejen stíhat silniční piráty, ale také měřit rychlost.

Podle polského blogu Bomega vyšel jeden vůz na 270 00 zlotých, tedy v přepočtu asi na 1,5 milionu korun. Půl částky platilo tamní policejní ředitelství, půlku stát. V ceně jsou všechny nutné policejní úpravy, jako jsou majáky, radar, LED panely s nápisy a další. Jen základní cena tohoto modelu je v Česku 1 119 900 Kč, v Polsku je to velmi podobné.

 

Celkem by se mělo na tamní silnice dostat asi osm těchto vozů, dva z nich budou brzy k vidění na dálnicích i kolem Krakowa. Kromě toho se hojně mluví také o tom, že tamní policie plánuje koupit minimálně deset dálničních speciálů Renault Megane R.S., ty by měly hlídkovat v okolí Varšavy.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru