Skoda Superb Combi - Western Australia Police

Australská policie nakoupila nové dálniční stíhačky. Volba padla na Škodu Superb Combi

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carsales.com.au -  19. 1. 2022


Australská dálniční policie pořídila do svého fleetu nová služební auta. Volba padla na auto, které používá ve svém dálničním oddělení i česká policie. Rychle jedoucí řidiče bude totiž na australských dálnicích nahánět Škoda Superb Combi.

Policie na západě Austrálie Western Australia Police objednala celkem 55 nových služebních automobilů Škoda Superb Combi Sportline s nejvýkonnějším benzinovým motorem 2.0 TSI 206 kW. Očekává se, že brzy bude následovat objednávka na dalších 10 kusů.

Superb je díky tomuto motoru poměrně rychlé auto. Dvoulitr s přeplňováním turbodmychadlem nabídne 206 kW/280 koní a točivý moment 350 Nm. Jedinou volbou je automatická převodovka a pohon všech kol. I díky tomu je zrychlení z místa na stovku za 5,8 sekundy a maximální rychlost 250 km/h. Pro policejní složky zůstává pohonná jednotka sériová, bez jakýchkoliv úprav.

Auto samozřejmě dostane kompletní policejní výbavu i polepy. Z kufru zmizí standardně dodávaný subwoofer, který nahradí další baterie, která je pro práci policejního vozu nezbytná.

Štítky: , , , , , ,

2 názory na “Australská policie nakoupila nové dálniční stíhačky. Volba padla na Škodu Superb Combi”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *