Policisté vyrazili na dálnici s týmem specializovaným na kamiony. Rozdali pokuty za více než 300 000 Kč

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 28. 2. 2022


V posledních měsících se policisté více zaměřují na nákladní auta. Především pak na jejich hmotnost, která se výrazně podepisuje na naprosto katastrofálním stavu našich silnic. Nehledě na fakt, že přetížené a špatně naložené nákladní auto je pro ostatní účastníky provozu velmi nebezpečné. Policisté z Vysočiny mají pro tyto kontroly dokonce speciální tým s názvem Kamion. A právě ten vyrazil před pár dny na kontroly.

Kontroly proběhly ve čtvrtek 24. února, a to jak během dne, tak také v noci. Nízkorychlostnímu vážení bylo během kontrol podrobeno 12 náklaďáků. Sedm z nich mělo s hmotností pořádný problém, další tři řidiči pak porušili další nařízení. Tři přetížená auta byla provozována českou firmou, zbytek byl ze zahraničí.

„Protože policisté z dálničního oddělení Velký Beranov předpokládali, že by mohli po dálnici D1 projíždět přetížená vozidla také v noci, kdy řidiči nepočítali s kontrolami, akci realizovali také v nočních hodinách. Ve třech případech řidiči na výzvu policisty odmítli podrobit jízdní soupravu nízkorychlostnímu vážení. Policisté uložili každému řidiči pokutu ve výši 100 000 korun a zakázali jim další jízdu. Náklad museli přeložit. Ve dvou případech převáželi cizinci dřevní kulatinu a v jednom případě jízdní souprava převážela stavební stroj – bagr – zakoupený v Německu,“ řekla k akci krajská policejní tisková mluvčí Dana Čírtková.

Výsledkem celé akce je deset pokut uložených na místě za celkovou hodnotu 325 500 Kč. Jeden z řidičů byl předán do správního řízení.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru