Policisté skrytí ve speciálním autobuse odhalili na šest desítek přestupků. Nejvíce hříšníků jelo bez pásu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 26. 9. 2022


Bezpečnostní pásy jsou nedílnou součástí všech vozidel, a to už hezkou řádku let. Ačkoliv nejspíš všichni ví, jak důležité jsou při mírněné následků nehod. Používat bezpečnostní pásy je navíc dáno zákonem. Přesto policisté při nedávné dopravně bezpečnostní akci řešili právě hlavně ty, kteří pásy nepoužili.

Policejní akce se uskutečnila v druhé polovině září na Liberecku, především pak na dálnici č. D10 a na silnici č. I/35, přičemž zapojeno do ní bylo celkem na tři desítky policistů. Policisté ke kontrole řidičů využili mimo jiné i speciální autobus, ze kterého mají dobrý rozhled i do kabin náklaďáků.

Celkem policisté během akce řešili 64 přestupků, 60 z nich vyřešili na místě s tím, že za ně na pokutách vybrali 33 000 Kč. Zbylé přestupky byly předány do správního řízení. Z výsledků akce vyplynulo, že nejčastějším řidičským přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, které policisté řešili ve 34 případech. 15 řidičů pak za jízdy používalo mobil, tři měli auto v nevyhovujícím technickém stavu a jeden z řidičů jel bez řidičáku.

Krom toho policisté v několika případech řešili také přestupky, které se týkaly způsobu jízdy, nerespektování dopravního značení nebo zajištění přepravovaného nákladu. Vzhledem k tomu, kolik přestupků policisté řešili, budou v těchto akcích dále pokračovat.

Štítky: , , , , , , , , , ,

4 názory na “Policisté skrytí ve speciálním autobuse odhalili na šest desítek přestupků. Nejvíce hříšníků jelo bez pásu”

  1. 60 přestupků, 33 000 Kč, to jako dávali pokutu 500 Kč? To určitě hodně řidičů donutí zamyslet se nad svým chováním za volantem…

    1. Souhlasím
      V Německu 125€ za nedodržení bezpečného odstupu, Ve Francii 100€ za překročení rychlosti o 1 km/h a telefon na uchu? Asi 300€…..
      Tomu říkám motivace…..

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru