Policisté se zaměřili na rychlost jízdy. Na pokutách vybrali více než půl milionu korun

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 22. 2. 2023


Dva týdny a čtyři policejní akce zaměřené především na příliš vysokou rychlost. To mají za sebou středočeští policisté. Kromě rychlosti se ale věnovali také tomu, jestli řidiči používají bezpečnostní pásy, netelefonují za volantem a také kontrole technického stavu aut.

Akce probíhala mezi 6. a 17. únorem a jejím hlavním cílem bylo dle policie „ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na našich silnicích.“ Důvodem je i to, že během roku 2022 řešili středočeští policisté 15 127 nehod, což je o 173 více než v roce 2021. Tyto střety bohužel nepřežilo 76 lidí a 280 utrpělo vážné zranění. Nejčastějšími příčinami byl nesprávný způsob jízdy (7172), následovala nepřiměřená rychlost (2636) a nedání přednosti (1358).

Během čtyř kontrolních dnů policisté zastavili 1479 aut a motorek. Celkem zjistili 857 přestupků, kdy převážnou většinu z nich vyřešili na místě pokutami v celkové výši téměř 550 000 Kč. Celkem 660 řidičů překročilo nejvyšší dovolenou rychlost, tři řidiči před jízdou požili alkohol a dva řidiči užili jiné návykové látky.

„Policisté při kontrolách zadrželi 4 pachatele trestných činů a vypátrali dvě ukradená auta. Celkem 15 kontrolovaných řidičů nepoužilo bezpečnostní pásy, 50 řidičů za jízdy telefonovalo nedovoleným způsobem a 49 jich mělo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Pavel Truxa. „Hlavním cílem všech dopravně bezpečnostních akci, které v rámci Středočeského kraje pravidelně realizujeme, je upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti a porušování dalších pravidel v silničním provozu přináší a má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a mnoho zmařených lidských životů, proto budou středočeští policisté v dopravně bezpečnostních akcích pokračovat i nadále,“ dodal.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “Policisté se zaměřili na rychlost jízdy. Na pokutách vybrali více než půl milionu korun”

  1. A kdy se policisté konečně zaměří třeba na nedovolené předjíždění kamionů nebo naopak na zbytečně pomalou jízdu? Stoupnout si s radarem za buk je přece jednodušší. Přitom překročení povolenévrychlosti je ve statistikách příčin nehod naprosto v minoritním podílu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru