Policisté se zaměřili na přetížené kamiony. Na pokutách vybrali přes dva miliony korun

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 5. 12. 2022


Zima je pro silnice velmi náročným obdobím. Mráz, voda a solné roztoky, které silničáři používají proti námraze jim vůbec neprospívají. A když se k tomu všemu přidají přetížené kamiony, není se co divit, že každé jaro vypadají silnice v Česku jako ementál. I proto se policisté právě na velká nákladní auta čas od času zaměřují, jako to prakticky po celý rok udělali v Jihomoravském kraji.

Tamní policisté si řidiče kamionů hlídají průběžně a dle jejich slov nechali přes kontrolní vážení od začátku roku projít na 800 řidičů náklaďáků a dodávek. Ve výsledku mělo 308 z nich vůz přetížený, kdy třetina z těchto řidičů byla ze zahraničí. Na pokutách bylo od nich vybráno více než dva miliony korun.

Dvacet řidičů kontrolní vážení odmítlo, ale jakkoliv se to zdá hodně, číslo takových šoférů se snižuje. „Dříve bylo těchto přestupců i třikrát více, tomu očividně napomohlo i několikanásobné navýšení pokut. V současné době totiž těmto řidičům na místě hrozí sankce až do výše 100 000 Kč,“ řekl krajský policejní tiskový mluvčí Petr Vala.

Vysvětlil také, že nejde jen o poškození silnic. „Přetížená auta totiž mohou ohrožovat bezpečnost dalších účastníků silničního provozu. Může docházet ke zhoršení některých jízdních vlastností, kterými jsou například ovladatelnost anebo delší brzdná dráha,“ popsal Vala.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru