Policie zveřejnila záznam jízdy k nehodě a upozornila na nesprávné chování řidičů na silnicích

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 2. 10. 2023


Každý z nás se může na silnici setkat s vozidly s právem přednosti v jízdě, které spěchá k případu. Ale už ne každý ví, jak se v takovou chvíli zachovat. Řidiči zmatkují, neví, co dělat a někteří dokonce majáky ignorují. Policisté před několika málo dny spěchali k vážné dopravní nehodě a z té cesty zveřejnili video. Z něj je jasné, že opravdu ne každý ví, co dělat a co určitě nedělat.

Hlavně nezmatkujte!

Z informací, které měli policisté k dispozici, spěchali k nehodě, kde řidič zůstal v autě zaklíněný. A v takovém případě jde o každou sekundu. A těch ostatní řidiči policistům nasbírali opravdu hodně. Někteří, byť prostor měli, neuhnuli. Jiní je naprosto ignorovali. 

„V případě, že ve své blízkosti spatříte blikající majáky nebo uslyšíte zvukové výstražné zařízení vozidel záchranářů, buďte maximálně opatrní a ohleduplní k projíždějícím vozidlům s právem přednostní jízdy. Především se vůči těmto vozidlům chovejte čitelně. Včas signalizujte, že zpomalujete a uhýbáte z cesty. Pokud je to z hlediska provozu a typu komunikace možné, zastavte své vozidlo na krajnici tak, aby záchranáři měli dostatek místa k projetí. I když ještě nevidíme, o jakou složku se jedná, počítejme při zastavování vždy s tím, aby mohlo bezpečně projet i velké auto záchranářů,“ vysvětlil David Jirák, z dopravní policie z Vysočiny.

Co dělat při dopravní nehodě: jak se zachovat, kam zavolat a další tipy

Zdůraznil také, že ani chodci nesmí omezit projíždějící vozidla záchranářů. „A to ani na přechodu pro chodce, i když jim na semaforu svítí zelená. Pamatujme na to, že i my se můžeme dostat do situace, kdy budeme potřebovat pomoc. Buďme proto ohleduplní a snažme se tyto zásady dodržovat,“ dodal David Jirák.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru