nehoda ford mustang (10)

Koncem září se nedaleko Špindlerova Mlýna stala tragická nehoda Fordu Mustang a Škody Rapid. Při ní zemřel 49letý brigádní generál Milan Jakubů, jeden ze zástupců ředitele Vojenského zpravodajství. Jeho 47letá spolujezdkyně byla velmi vážně zraněna. Dalšími zraněnými byl řidič Fordu a jeho 12letý spolujezdec. Ti však byli z nemocnice brzy propuštěni.

U Špindlerova Mlýna se stala tragická nehoda mustangu a rapidu. Jeden z řidičů střet nepřežil

Policie krátce po nehodě hledala svědky celé události a odstartovala náročné vyšetřování. To má v těchto dnech první výsledky. Vyšetřovatel trutnovských kriminalistů zahájil trestní stíhání 31letého řidiče vozu Ford Mustang pro trestný čin usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Za to mu hrozí až šest let vězení a soud bude také rozhodovat o případné pokutě či finančním odškodnění.

Eva Prachařová, mluvčí trutnovské policie k případu sdělila další zajímavé podrobnosti. „Na základě předběžných zjištění znalce z oboru doprava, odvětví doprava silniční bylo prokázáno, že rychlost vozu Ford Mustang přesahovala výrazně nejvyšší povinný limit. Znalec dále konstatoval, že obě vozidla byla v době před dopravní nehodou v dobrém technickém stavu a nebyla zjištěna žádná závada, která by mohla mít vliv na vznik dopravní nehody. Podle vyjádření znalce byl jedinou a výhradní příčinou vzniku dopravní nehody způsob jízdy řidiče automobilu Ford Mustang, který v důsledku vysoké rychlosti vyjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem Škoda Rapid. Vyšetřování nehody i nadále pokračuje.“