nehoda ford mustang (8)

Českou republikou otřásá od sobotního odpoledne tragická nehoda Fordu Mustang a Škody Rapid ze sobotního odpoledne, která se stala nedaleko Špindlerova Mlýna. Při této nehodě zemřel 49letý řidič rapidu a jeho 47leta spolujezdkyně byla s vážnými zraněními převezena do nemocnice. Řidič mustangu vyvázl s lehkým zraněním kolene a jeho 12letý spolujezdec naštěstí jen s pohmožděninami.

U Špindlerova mlýna se stala tragická nehoda mustangu a rapidu. Jeden z řidičů střet nepřežil

Policie v souvislosti s touto nehodou hledá svědky:

Vyšetřování tragické dopravní nehody, které vedou trutnovští kriminalisté, intenzivně pokračuje. Znalecké zkoumání v oboru dopravy, jehož závěry pro nás budou velmi důležité, již bylo zadané.

Řidič sportovního vozu v tuto chvíli ještě nebyl z důvodu hospitalizace vyslechnut, 12 leté dítě již bylo z nemocnice propuštěno a svědectví kriminalistům poskytlo. Orientační zkouška na přítomnost alkoholu v dechu u 30letého řidiče byla s negativním výsledkem, nicméně čekáme ještě na výsledek odběru krve a s tím související toxikologický rozbor. Očekáváme také výsledky nařízené soudní pitvy u zemřelého řidiče z druhého vozidla. Předběžně vyčíslená škoda je 1 300 000 Kč.

V souvislosti s vyšetřováním kriminalisté žádají veřejnost, a to ať očité svědky nehody, případně majitele vozidlových kamer, kteří zaznamenali okolnosti těsně před nehodou, ať na linku 158 poskytnou svá svědectví, případně operačnímu důstojníkovi předají na sebe kontakt. Vzhledem k tomu, že se dopravní policisté souběžně zabývají i případným porušováním pravidel v silničním provozu, ke kterému mohlo docházet v sobotu 21.9.2019 v souvislosti s jízdou sportovních vozidel zn. Ford Mustang na Trutnovsku, konkrétně v okolí Špinderova Mlýna, Vrchlabí a Benecka, přivítáme obdobná svědectví i k tomuto jednání.

Za poskytnuté svědectví předem děkujeme.

plk. Mgr. Ivana Ježková