nehoda ford mustang (9)

O ničem jiném se v září loňského roku nemluvilo tolik, jako o tragické nehodě dvou aut u Špindlerova mlýna. Tehdy se tam čelně srazily posádky Fordu Mustang a Škody Rapid.

Posádka Mustangu, 31letý řidič a jeho mladistvý spolujezdec, vyvázli jen se zraněními. Ve Škodě Rapid zemřel 49letý brigádní generál Milan Jakubů. Jeho spolujezdkyně utrpěla vážná zranění. Už od prvního momentu policie tvrdila, že za nehodou stála s největší pravděpodobností vysoká rychlost řidiče Fordu, který nezvládl zatáčku a vjel do protisměru, kde došlo k nárazu.

Policie z nehody Mustangu obvinila jeho řidiče. Vězení se nevyhne

Vyšetřování ale skončilo až v těchto dnech, přičemž potvrdilo prvotní domněnky. Eva Prachařová, tisková mluvčí policie Královehradeckého kraje to komentovala: „Součástí spisového materiálu je již kompletní znalecký posudek z odvětví silniční doprava. Z jeho závěru vyplynulo, že řidič Fordu Mustang měl v daném úseku výrazně překročit nejvyšší povolenou rychlost a také překročit nejvyšší možnou rychlost pro bezpečné projetí pravotočivé zatáčky.“

Dále dodala: „Vysoká rychlost pak sehrála roli v i reakčním čase obou řidičů k možnému odvrácení či minimalizování následků střetu. V rámci vyšetřování se kriminalisté mimo jiné zaměřili na zmapování situace předcházející této tragické události. Za tím účelem vyslechli několik osob, zejména řidičů. Ze závěru tohoto šetření vyplynulo, že řidič vozidla Ford Mustang měl jet rychlejší jízdou již před místem nehody.“

31letý řidič Mustangu už byl obviněn z trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Za to mu u soudu hrozí až šestileté vězení. Projednávat se ale jistě bude také finanční odškodnění pro pozůstalé po brigádním generálovi.

U Špindlerova Mlýna se stala tragická nehoda mustangu a rapidu. Jeden z řidičů střet nepřežil