Audi A4 Allroad 40TDI

Pohon všech kol quattro zdarma. Český importér nabízí pohon všech kol za cenu předního pohonu

Autor: Tisková zpráva - Zdroj: Audi - Foto: Ondřej Lilling, Audi - 8. 2. 2021


Audi spouští novou kampaň „quattro v ceně“ na oslavu čtyřicátého výročí prvního vítězství soutěžního vozu Audi quattro v rámci mistrovství světa v rallye. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro některý z vybraných modelů Audi, obdrží pohon všech kol quattro v ceně vozu. Pohon všech kol quattro je již více než čtyři desetiletí symbolem bezpečné a sportovní jízdy na jakémkoli povrchu.

„Vítězstvím soutěžního vozu Audi quattro v Rallye Švédsko se v roce 1981 začal psát mimořádně úspěšný příběh pohonu všech kol quattro, který od té doby potvrzuje svou technickou vyspělost nejen v mnoha disciplínách motoristického sportu, ale také v každodenním provozu na silnicích,“ říká Marcel Archleb, vedoucí divize Audi Porsche Česká republika. „Statistiky prodeje osobních vozů v České republice ukazují, že Audi a quattro patří neodmyslitelně k sobě i v myslích českých zákazníků, kteří mají nyní, u příležitosti kulatého jubilea prvního triumfu systému quattro v motoristickém sportu, jedinečnou možnost získat vybrané modely Audi s pohonem všech kol quattro v ceně vozu.“

Značka Audi vstoupila do mistrovství světa v rallye před čtyřmi desetiletími, na začátku roku 1981, a již v únoru si soutěžní vůz Audi quattro dojel pro své první vítězství, jehož dosáhla posádka Hannu Mikkola a Arne Hertz v Rallye Švédsko. Tamní rallye je proslulá náročnými podmínkami se sněhem a ledem. V roce 1982 zvítězila značka Audi v hodnocení konstruktérů a v roce 1983 vybojoval mistrovský titul mezi jezdci již zmíněný Fin Hannu Mikkola. Výrazných úspěchů s ním dosáhla také francouzská jezdkyně Michelle Moutonová, která za jeho volantem jako první žena v historii vyhrála závod mistrovství světa v rallye, konkrétně San Remo 1981. Pohon všech kol quattro si v první polovině 80. let připsal na své konto celkem čtyři tituly mistra světa v rallye.

audi-pohon-quattro-zdarma-2021
Foto: Audi

Audi nyní připomíná slavné vítězství v náročných podmínkách na zasněžených švédských cestách komunikační kampaní „quattro v ceně vozu“. Zákazníci značky Audi totiž mohou při pořízení vybraných modelů získat jako bonus navíc právě pohon všech kol quattro. Akce „quattro v ceně vozu“ platí pro modely Audi A4 (Limuzína, Avant a allroad), A5 (Coupe, Sportback, Cabrio), A6 (Limuzína, Avant a allroad), Q3, Q3 Sportback a Q5. Nabídka se netýká verzí Plug-in Hybrid (TFSIe) a modelů RS.

Quattro je symbolem bezpečné jízdy a sportovních vlastností, technických kompetencí a převahy v motoristickém sportu, zkrátka: náskoku díky technice. Pohon quattro je proto již mnoho let nosným pilířem produktového portfolia značky se čtyřmi kruhy. S výjimkou kompaktního modelu A1 je zastoupen ve všech modelových řadách. Všechny velké a mimořádně výkonné typy, jakož i veškeré modely S a RS přenášejí hnací sílu motoru na vozovku prostřednictvím čtyř kol. Technika quattro pro vozy Audi se vyznačuje velkou konstrukční rozmanitostí a je dokonale přizpůsobena požadavkům konceptu příslušného modelu. Pohon všech kol quattro již vstoupil také do éry trvale udržitelné elektrické mobility ve výbavě modelů Audi e-tron a Audi e-tron Sportback.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru