Značka CUPRA byla světu představena už v roce 2018 a od té doby má na kontě hned několik modelů. Ovšem několik z nich jsou fakticky jen přebrandované SEATy, prvním opravdovým modelem značky byl až v loňském roce představený Formentor.

Přečtěte si také:  Pětiválcový CUPRA Formentor VZ5 nabídne exkluzivní skořepinová sedadla

Řada fanoušků a zákazníků se ale podivovala nad tím, proč sportovně zaměřená značka svůj první model představila s ne moc zajímavými a navíc elektrifikovanými modely. Na to CUPRA reagovala tak, že už jí nebude co vytknout. Odpovědí na všechny ty stesky je totiž model Formentor s výkonným pětiválcem pod kapotou.

Model označený jako Formentor VZ5 bude na český trh uveden koncem letošního roku, maximálně začátkem roku 2022, ale už teď je jasné, že pod kapotou bude značkou Audi důkladně vyzkoušená pětiválcová jednotka TSI o objemu 2,5 litru. Výkon bude naladěn na 390 koní a točivý moment bude vrcholit hodnotou 480 Nm. Zrychlení z klidu na 100 km/h by měl Formentor VZ5 zvládnout za 4,2 sekundy a maximální rychlost bude elektronicky omezena na 250 km/h.

Protože jde sice o SUV, které ale má sportovní srdce, kde jinde by jej mohla značka testovat než právě na Nürburgringu. Ostatně, právě tam před pár dny, také s SUV, zajela rekordní jízdu značka Porsche. CUPRA se s Formentorem VZ5 zatím do žádných pokusů o rekordní jízdy nepouští, spíše testuje nastavení auta nebo jeho výdrž. Z přiloženého videa je jasné nejen to, že tohle auto bude opravdu rychlé, ale hlavně to, že bude patřit do té stále zmenšující se rodiny aut, které dobře zní.

Přečtěte si také:  Test CUPRA Formentor VZ 2.0 TSI 4Drive (2021)

Dle záběrů se z výfuku při záběru line celkem zajímavý zvuk, auto se navíc nebojí prásknout si do výfuku. No konečně, chce se nám říct! Tohle už vypadá, zní a nejspíš i jede jako pravověrná cupra. A pokud bude dobře slyšet i samotný motor, mohlo by jít o velmi zajímavou hračku. Jediný problém je v tom, že automobilka dá vzniknout jen 7000 kusům, přičemž zatím není jasné, kolik jich vůbec dorazí do Česka.

Přidat komentář