Padající led z kamionu zranil posádku osobního auta, které zcela zdemoloval

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 7. 2. 2023


Každý řidič má ze zákona povinnost očistit auto či soupravu od námrazy, ledu a sněhu. Jakkoliv je fakt, že to kamioňáci s očistou nemají snadné, jsou to právě oni, kteří mohou neočištěným autem způsobit škody na majetku i zdraví. Problém je hlavně v ledu, který se vytváří na návěsech a který pak při jízdě padá nekontrolovatelně dolů.

Přesně to se také v úterý 7. února stalo na silnici I/19 na Pelhřimovsku. Když se tam míjela posádka osobního auta s nákladním, z návěsu se uvolnil velký kus ledu, který dopadl přímo na čelní sklo a přední část auta. Náraz to byl opravdu silný, auto je hodně poškozené a je otázkou, zda vůbec půjde opravit. Při nehodě byl zraněn řidič i jeho spolucestující, ale ve výsledku měli velké štěstí. Takové velké kusy ledy mohou bohužel i zabíjet.

Policisté proto upozorňují, že řidič ze zákona nesmí řídit vozidlo, na němž jsou nečistoty, námraza nebo sníh, které zabraňují výhledu z místa řidiče vpřed, vzad a do stran. Ale nesmí ani řídit vozidlo, na němž nebo na jehož nákladu je led, který by při uvolnění mohl ohrozit bezpečnost provozu na komunikacích. Za porušení tohoto nařízení hrozí na místě pokuta do 2000 Kč, ve správním řízení do 2500 Kč.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “Padající led z kamionu zranil posádku osobního auta, které zcela zdemoloval”

  1. No tak to bych si tak tipnul ze ten kamion prijel s ledovcem z antarktidy. Jinak si takoveto poskozeni od centimetr silneho platu ledu neumim predstavit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru