led 4

Zákon nařizuje řidičům, aby v případě dopravní nehody zůstali na místě a nehodu buď vyřešili, nebo byli k dispozici policistům. O to více, když při nehodě dojde ke zranění. To ale úplně ignoroval řidič kamionu, který si před cestou neočistil auto a z něj padající led roztříštil okno dodávky a zranil jejího řidiče.

Podobných případů je každý rok spousta a všechny jsou jako před kopírák. Začnou tím, že řidič nákladního auta nedodrží zákon a na silnice vyjede, ačkoliv nemá řádně očištěné auto. Následně stačí jedna zatáčka, ani nemusí být prudká, a led z návěsu se sesune k zemi. Problém ale nastává, když mu v cestě stojí auto, což se stalo stalo i dnes brzy ráno na silnici mezi obcemi Ostrov u Stříbra a Stříbro.

Ve chvíli, kdy se na jedné z tamních křižovatek míjel takto neuklizený kamion a dodávka, spadl z návěsu velký kus ledu, který dodávce zcela rozbil čelní okno. Sklo a zbytky ledu pak poranily jejího řidiče, který musel být následně transportován do nemocníce. Škoda na dodávce byla odhadnuta na asi 50 000 Kč. Řidič kamionu z místa nehody ujel. Policie po něm pátrá a prosí případné svědky, kteří nehodu viděli nebo ji mají třeba zachycenou na palubní kameře, aby se ozvali na linku 158.