Obrazem: Garáž snů ve švýcarském Zuzwilu

Autor: Anina Russová - 6. 4. 2013


Tak se vám přiznám, že mi u fotek, které pro vás dnes máme, doslova došel dech. Tolik nádhery pohromadě se prostě jen tak nevidí. Tohle místo, které způsobí erekce nebo motýlky v bříšku asi každému fanouškovi jedinečných vozů všech kategorií, se jmenuje Elite Garage. Tohle místo se nachází ve švýcarském Zuzwilu a na jedné ploše se zde můžete potkat s více než 1 100 sportovními, klasickými nebo luxusními vozy. Dle mého názoru se jedná o jednu z nejpůsobivějších automobilových sbírek na světě. Sice jsme si před nedávnem ukazovali ty nejzajímavější garáže světa, ale tohle je prostě ještě o něčem jiném. A díky kolegům z gtspirit.com, se můžeme pokochat i my. :)

Elite Garage byla založena v roce 1977 a specializuje se na prodej exkluzivních automobilů. Za posledních 26 let se zde prodalo více než 20 000 vozů.  Mezi nimi bylo dokonce asi 100 různých Lamborghini Diablo. No, upřímně vidět na vlastní oči jen jedno, je velké štěstí, tohle si ani neumím představit. Ale není divu, značka Lamborghini je jednou z těch nejoblíbenějších samotného pana majitele téhle jedinečné garáže. A to původně firma začínala jako malá dílna, kde se převážně opravovaly klasické vozy. V současné době se firma rozkládá na ploše 40 000 m². Vypadá to jako geniální podnikatelský duch a vsadím se s vámi, že společně s naším šéfredaktorem teď šíleně závidíte. :)

A co, že se tedy na oněch 40 000 m² schovává? Najdeme tu několik Lamborghini Miura SV, Ferrari F50, dva Mercedesy CLK DTM, Lancia Stratos, Bugatti EB110 SS a mnoho dalších. To jsem vám vyjmenovala jen několik exkluzivních supersportů, ale k vidění jsou zde i legendy motorsportu. Ukrývá se tu i ikona 80. let Audi Sport Quattro, Renault Alpine nebo třeba Ferrari 550 Maranello. Už jen z těch pár příkladů jde hlava kolem, že? :)

Za posledních 7 let převzala vedení Elite Garage mladší část rodiny a pan majitel prozradil, že by se rád více zaměřil na klasické veterány a na rozšíření jejích sbírky. Tohle místo nabízí zajímavou příležitost pro bohaté automobilové nadšence, kteří se obzvlášť ve Švýcarsku rádi potulují. :) Myslím si, že pokud plánujete na (snad už blížící se teplé) víkendy nějaký ten výlet, určitě si do navigace zadejte také město Zuzwil. Tenhle výlet za to rozhodně bude stát. :) My už plány také střádáme…. ;)

[nggallery id=2068]

Zdroj:gtspirit.com/-AR-

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru