Dlouhé limuzíny jsou stylové (i když ne úplně vždycky…), zejména pokud chcete jet na nějakou párty. Je jen potřeba mít na paměti, že pokud by se stala nějaká nehoda a nebyli byste připoutaní, mohlo by to mít nepříjemné následky. To jsou však věci, na které při té radostné cestě normálně nemyslíme.

Jenže co si vzít na cestu na párty, když klasické okoukané Lincolny a podobně nechcete? Máme pro vás několik více či méně zajímavých tipů.

 • Ferrari F40
  Tahe limuzína je sice reálná, ale nebyla postavena na základech opravdového Ferrari F40. Dostala pouze karosářské díly, které ho mají napodobit. Povedlo se a dojet na párty v tomhle stroji, to by byl neskutečný styl!

Ferrari F40

 • Ferrari 360
  Na rozdíl od předchozího Ferrari F40 pochází tahle prodloužená tři-sta-šedesátka opravdu z Ferrari 360. Pod kapotou se tedy ukrývá opravdový plnokrevník V8 z Maranella.

Ferrari 360

 • Citroën 2CV nebo-li Kachna
  I tenhle stroj pochází přestavbou původní kachny, ovšem samozřejmě i včetně motoru. Zajímalo by mě, jak se tohle monstrum ještě třeba s osmi pasažéry na palubě rozjede…

Citroen 2CV

 • Trabant
  Rozřezat Trabanta a prodloužit ho není zase takový problém. Karoserie je z duroplastu a podvozek je vlastně rovná plošina. Aby se auto nezlomilo, kromě původních dvou náprav přibyla ještě třetí.

Trabant

 • LADA 2107
  Typický ruský kočár, limuzína je to již sama o sobě. Proč ji ale ještě neprodloužit?

Lada Riva

 • Volkswagen Bus
  Když vám je 23 okýnek málo, klidně nějaké přidejte. Že není místo? Nevadí, auto rozřízněte a prodlužte!

Volkswagen Camper

 •  Volkswagen Golf
  Nestačí vám třídveřový hatchback ale nechcete dodávku? Není problé, rozřežte a znovu s dalšími dveřmi svařte Volkswagen Golf!

Volkswagen Golf

 • Mercedes-Benz třídy S
  Je snad mezi „normálními“ něco luxusnějšího než eSkový Mercedes? Proč z něj neudělat limuzíny, a rovnou i s bazénem ve tvaru srdce?

Mercedes S-Class

 • limuzíny z Top Gearu
  Pamatujete si na díl, kdy měli moderátoři britského televizního pořadu Top Gear z běžných aut postavit limuzíny? Jeremy Clarkson postavil dlooooouhý Fiat Panda, Richard Hammond postavil kabriolet MG F a James May složil Salfa Romeaab, tedy kombinaci vozů Alfu Romeo a Saab.
Přečtěte si také:  Policii ujížděl u Prahy řidič rychlostí až 170 km/h. Po zastavení skončil v psychiatrické nemocnici

Fiat Panda

MGF

Salfa Romeaab

 • Range Rover
  Pokud s limuzínou budete potřebovat do terénu, volba je jasná. Přestavte Range Rover!

Range Rover

 • MINI
  MINI už dnes není mini, ale původně šlo o opravdu malinká a mrštná autíčka. Pokud tedy jedno upravení MINI neměří tolik jako původně desítka sériových…

Mini

 • Lamborghini Countach
  Ani tady si nemusíte rvát vlasy z hlavy. Tohle je také replika. Postavili ji v Ultra Limousines. Karoserie tohohle stroje California Countach je z laminátu, je dlouhá 5 710 mm (přibližně o metr a půl delší než původní auto) a pohání ji motor 2.8 V6 z Fordu Taurus.

Lamborghini Countach

 • Cadillac
  Snad nejdelší limuzína na světě měří 30 metrů. Má 26 kol, opravdové Jacuzzi a bazén, může na něm přistát vrtulník. Jako základ byl použit klasický americký Cadillac.

Cadillac

 • Škoda 105L Limousine
  I v České republice máme jednu netradiční a opravdu nevídanou limuzínu. Jejím základem byla klasická užovka Škoda 105L. Po úpravě je její délka 7,2 metru, váží 1 380 kg, vejde se do ní až 7 lidí (včetně řidiče). Pod kapotou má nový motor z Felicie, jde o agregát 1,3 MPI o výkonu 50 kW. Původní auto pochází z roku 1977, důkladnou přestavbou prošlo v roce 2008 a jeho vybavení zahrnuje bar, ledničku, klimatizaci či nezávislé topení.

Skoda 105L Limousine

Leave a Reply