Pamatujete si ještě tweet policejního prezidenta, který se začátkem koronavirové epidemie vyhlásil „stopku“ na policejní kontroly. Uteklo jen pár dnů a realita vypadá úplně jinak. Celá spousta řidičů si totiž tuto informaci vyložila po svém, výsledkem čehož jich velká spousta vyrazila na silnice pod vlivem alkoholu nebo si okresky a dálnice pletou se závodní tratí.

Policisté během posledních pár dní přistihli při vysoké rychlosti mnoho řidičů. O piráty se podělili policisté z Ústeckého kraje. Šárka Poláčková, tisková mluvčí tamní policie to komentovala: „Rekordman, který si asi spletl silnici se závodní dráhou, se minulý týden ve čtvrtek objevil na Mostecku. Řidiči černého vozu policisté mosteckého dopravního inspektorátu na silnici I. třídy (limit 90 km/h) ve směru na Chomutov naměřili ve čtvrtek 2. 4. 2020 rychlost 223 km/h. Hlídka řidiče zastavila. Přestupek bude postoupen do správního řízení obci s rozšířenou působností.“

Policisté upozorňují, že i v době nouzového režimu je potřeba dodržovat pravidla provozu a zákony

Svého rekordmana si připsala i policie na Teplicku. Minulý čtvrtek jel v zúžení na silnici u Hostomic v místě, kde je rychlost omezena na 70 km/h jeden řidič rychlostí 128 km/h. Také tento přestupek bude oznámen k projednání ve správním řízení.

Další velmi spěchající řidiče řešili policisté v Chomutově, kde jeden z pilotů jen na padesátce skoro 80 km/h, další na devadesátce 129 km/h. Všichni budou své přestupky řešit s magistrátem v Chomutově v rámci správního řízení.

Nehod je méně, ale jsou vážné

Vzhledem k tomu, že je z důvodu karantény menší provoz, je také méně nehod. To ale neznamená, že by ty, které se dějí, nebyly i velmi vážné. 

Jednu takovou, která kolonce „vážné“ nejspíš vévodí, řešili policisté před pár dny v Sobotce. 73letý senior jel od Mladé Boleslavi a na přehledném úseku nedal při odbočování přednost protijedoucímu řidiči. Výsledkem je čelní střet obou aut a zraněné posádky. Ačkoliv jsou obě auta na odpis, škoda byla policií vyčíslena na asi 200 000 Kč. 

Velikonoce pod dozorem policie

Všechny policejní útvary apelují na řidiče, ale jezdili tak, jak mají a nepřekračovali rychlost. Protože ale takové domluvy ne vždy dopadnou na úrodnou půdu, rozhodli se policisté napříč celou Českou republikou nerespektovat doporučení policejního prezidenta a vyrazit na silnice. Nejen jako dohled, ale také s radary!

Přečtěte si také:  Přehled všech opatření kvůli koronaviru, která se dotýkají řidičů

Policisté také upozorňují i chodce a cyklisty, aby nezapomínali na reflexní prvky, zbytečně se nerozptylovali mobilními telefony, to ostatně platí i pro řidiče, a dávali v provozu velký pozor.