Nový SEAT Leon bude odhalen koncem ledna. Dostane i hybridní techniku

Autor: Anina Russová -   18. 12. 2019


SEAT konečně oficiálně oznámil, kdy proběhne premiéra nové generace jeho nejprodávanějšího modelu Leon. Do kalendáře si můžete zapsat datum 28. ledna 2020. Španělská automobilka společně s oznámením tohoto data také zveřejnila velmi zajímavé video. Na něm je totiž nový Leon lehce poodhalen a vypadá to, že se rozhodně máme na co těšit.

Čtvrtá generace Leonu dostane nové LED světlomety vpředu, zcela nové LED světlomety vzadu, přičemž ty bude navíc spojovat taktéž diodový tenký pás. Ve videu to podle nás vypadá moc dobře. Naživo tomu snad nebude jinak. Už ze spy fotek nového Leonu bylo patrné, že novinka se bude držet designové linie, kterou u SEATu odstartoval model Tarraco. A tvar světlometů zachycený na videu to jen potvrzuje. Odhadnout tedy, jak bude nový Leon vypadat, není složité. Zjednodušeně řečeno jako zmenšené Tarraco. :)

Nový SEAT Leon se blíží. Víme, jak by mohl vypadat

Několik nových světelných prvků najdeme i v interiéru, kterému bude dominovat velký dotykový displej. Samozřejmostí bude digitální přístrojový štít, bezdrátové dobíjení telefonů, propojení s mobilními aplikacemi a mnoho dalšího. Nový Leon pak bude po otevření dveří na zem promítat španělské slovo „Ahoj“, tedy „Hola“. 

Zajímavá bude i nabídka pohonných jednotek. Nový Leon dostal aktualizovanou verzi platformy MQB, takže je jasné, že kromě benzinových a dieselových motorů dostane pod kapotu také hybridní a plug-in hybridní pohonné ústrojí, přičemž jeho čistě elektrický dojezd by měl být kolem 50 kilometrů. Ostatně, hybridní by měla být i Cupra Leon, která ovšem nevznikne pod taktovkou značky SEAT. Stejně jako jiné ostré španělské modely, i tento už bude vyráběn jen pod značkou Cupra.

Štítky: , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek