O nově chystaném filmu o Jamesi Bondovi, který v tajných službách Jejího Veličenstva má povolení zabíjet, už jsme vám říkali. Možná si tedy vzpomínáte, že nám agent tak trochu „zezelená“, protože bude padouchy honit v elektrickém Astonu Martinu Rapide E. Ovšem aut dostane jak on, tak i jeho filmoví kolegové, mnohem víc. Jedno z nich bude stylový klasický Land Rover, ale i Aston Martin chce trochu vyvážit tu elektromobilitu a pro film uvolnil velmi zajímavá auta.

Film sice ještě nemá oficiální jméno, ale zato jeho tvůrci prozradili, že milovníci britských vozů se rozhodně mají na co těšit. Kromě elektromobilu Rapide E totiž Aston Martin pro film dodal klasický V8 Vantage, dokonalý DB5, který k Jamesu Bondovi patří stejně jako Walther PPK, a hlavně velmi jedinečný a supersport Valhalla! Pokud tápete, o jaký model má jít, v rychlosti si jej připomeneme,

Valhala je „sourozencem“ Valkyrie. Tedy, ne v rámci mytologie, ale v rámci modelové nabídky značky Aston Martin. Jde o bestii s motorem uloženým uprostřed, na kterém pracoval i tým Red Bull Racing a Red Bull Advaced Technologies.

Prakticky celé auto je vyrobeno z karbonu a tak je prý jeho hmotnost pouhých 1350 kilogramů. Tím uprostřed uloženým agregátem je hybridní přeplňovaný šestiválec, jehož výkon je 1000 koní. To vše bude osmistupňová dvouspojková převodovka z F1 přenášet na všechna čtyři kola.

Valhala vznikne v počtu pouhých 500 kusů, přičemž cena jednoho bude v přepočtu přibližně 25 000 000 Kč. Také začínáte Jamesi Bondovi tak trošku závidět? 🙂