Aston Martin chystá novinku. Má jít o levnější verzi modelu Valkyrie

Od Anina Russová | 21. 2. 2019 0

Jestli právě kontrolujete stav svého bankovního konta a přemýšlíte, že byste si udělali radost, ten pojem „levnější“ z nadpisu neberte, prosím, tak s nadšením. Pořád půjde o auto od Aston Martinu, takže cena tomu bude odpovídat. Jen už snad nebude tak astronomická, jako v případě Valkyrie. Cenovka se stále pohybuje v řádu i milionu eur, takže zamáčkněte slzu a pojďte se s námi podívat, co tedy Aston Martin chystá.

Tak v prvé řadě asi zmíníme spekulaci o jméně novinky. Podle některých internetových médií by se měla jmenovat Valhalla, což by asi dávalo smysl. Valhalla je totiž mýtické město, kam přichází padlí severští bojovníci, a to za doprovodu Valkýr, tedy mýtických, ale krásných ženských postav. Kromě odkazu na dříve představený model nutno říct, že je to velmi hezké jméno pro auto. Ale to je jen náš subjektivní názor.

A mimochodem, sám Aston Martin novinku zatím pojmenoval jako Son of Valkyrie, tedy syn Valkýry, což by na Valhallu také mohlo odkazovat. Ale jsou to jen spekulace.

Co ovšem víme, je to, že novinka spatří světlo světa jen v omezeném počtu 500 kusů. I proto si nemyslíme, že ty zkazky o tom, že půjde o levnějšího bratříčka Valkyrie, jsou trochu humorné. Víme ale, že novinka převezme od Valkyrie uložení motoru a technologické vychytávky jako aktivní podvozek a aerodynamiku a také hybridní pohonné ústrojí. Víc toho nevíme, tedy až na fakt, že výkon by se měl pohybovat v rozmezí od 800 do 1000 koní.