Svět – nejen ten automobilový – se velmi mění. A něco nám říká, že z toho asi dvakrát nadšení nebudete. Důkazem budiž ta slavná knižní a filmová postava jménem James Bond. Agent Jejího Veličenstva s povolením zabíjet, ten dokonalý britský gentleman, který si vždy užíval krásných žen a skvělých aut, zcela mění nejen svou podobu, ale hlavně vozový park.

Zatímco herecká výměna proběhne až za pár let, a mimochodem, má jít poprvé o mladíka tmavé pleti, změna ve vozovém parku proběhne už v rámci nejbližší chystané bondovky, která má prozatímní jméno Shatterhand. To je jméno jednoho ze zloduchů, který se objevil už ve filmu s názvem Spectre. Ovšem jde jen o pracovní název filmu, ten finální jistě bude jiný, nejspíše působivější. Ovšem pojďme se přesunout k tomu, co je na faktu, že se nový Bond natáčí, pro nás důležitější.

Jaguar Land Rover součástí výstavy o Jamesi Bondovi v Alpách ve 3050 mnm

Do světa internetu totiž prosákly informace o tom, že James Bond sice osedlá vůz značky Aston Martin, ovšem tvůrci filmu se rozhodli nechat ho vydat se elektrickou cestou. Agent 007 tak bude jezdit elektromobilem Aston Martin Rapide E.

Jde o úplnou novinku značky Aston Martin, kterou první zákazníci dostanou až koncem letošního roku. Rapide E bude poháněn dvojicí elektromotorů umístěných u zadní nápravy. Jejich celkový výkon bude 610 koní a točivý moment 950 Nm. Podle automobilky bude maximální rychlost auta 250 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne pod čtyři sekundy.

A důvod, proč produkce filmu Jamese Bonda posadila do elektromobilu? Je snadný. Režisér filmu jménem Cary Joji Fukunaga je velkým fanouškem ekologie a aktivním ochráncem životního prostředí. A jako takový by všechny ty emise, které by agent 007 ve filmu vypouštěl do ovzduší, prostě nevydýchal. Navíc chtěl Jamese Bonda co možná nejvíce nasměrovat na současnou moderní vlnu nejen elektromobility, ale právě i ochrany životního prostředí. My jen doufáme, že ho místo Martini nenechají popíjet vodu z ledovců s plátkem citrónu. A snad to příště nebude agentka. To už by na nás bylo asi moc…