Společnost Jaguar Land Rover se pustila do další mise společně s Jamesem Bondem a uzavřela tříleté partnerství s 007 ELEMENTS. Automobilka, jejíž auta se objevují ve filmech o Bondovi od roku 1983, je nyní oficiálním partnerem této instalace. Ta se nachází na vrcholu Gaislachkogl ve výšce 3050 metrů.

007 ELEMENTS nabízí návštěvníkům příležitost ponořit se do světa ikonického tajného agenta v horském prostředí vedle restaurace Ice Q, která se využívala jako klinika Hoffler v bondovce Spectre. Interaktivní obrazovky s obsahem převážně technického rázu od Jaguar Land Roveru společně s vystavenými vozy Land Rover Defender a Range Rover Sport SVR, které se využily při natáčení Spectra, budou také součástí této výstavy pro fanoušky. Instalace 007 Elements bude otevřena 12. července 2018.

Návštěvníci budou moci prozkoumat i nejnovější technologie od Jaguar Land Roveru a to systémy umělé inteligence a lithium-iontovou baterii o výkonu 90 kWh z elektrického modelu Jaguar I-PACE. Ta byla použita k napájení modelu konceptu vozu C-X75, který byl součástí velké automobilové honičky v Římě v bondovce Spectre.

Vozy od Jaguar Land Roveru se objevily v devíti filmech o Jamesi Bondovi (poprvé ve filmu Chobotnička v roce 1983, kdy Roger Moore dramaticky ujel v klasickém voze Range Rover, který řídila Bianca – Tina Hudson).

„Od jedné britské ikony ke druhé. Jsme rádi, že jsme součástí právě 007 ELEMENTS, speciálního zážitku pro všechny ty, kteří mají rádi Jamese Bonda. Spolupracovali jsme s firmami EON Productions and Cable Car v Söldenu, abychom představili naše vozy, které se objevily v bondovkách a nejnovější technologie v této jedinečné instalaci s výhledem na Öztalské Alpy,“ řekl Mark Cameron, Jaguar Land Rover Experiential Marketing Director