aston-martin-goldfinger-db5

Chcete být jako James Bond? Aston Martin vám nabídne filmové DB5 se všemi vychytávkami

Autor: EXT - 15. 5. 2019


Aston Martin se vydal podobnou cestou jako Jaguar a rozhodl se, že je ten správný čas na to znovu probudit k životu jednu ze svých legend. Mluvíme o fantastickém DB5, které si zahrálo hlavní roli po boku Jamese Bonda ve filmu Goldfinger. A právě to filmové auto se všemi těmi zbraněmi, mlhou a ovladači na další tajné vychytávky Aston Martin na chvilku vrátí do prodeje. Vznikne jen 25 kusů, které si i přes vysokou cenu – v přepočtu více než 8 milionů korun – jistě velmi rychle najdou své majitele. 

V tuto chvíli obnovený Aston Martin DB5 ještě nevyrábí, ale má hotový jeden předváděcí kus, na němž chce demonstrovat všechny ty filmové vychytávky, které jistě neocení jen tajní agenti, ale každý řidič. Uznejte sami, že zbraně, i když falešné, schované za světlometem, beranidla nebo otočné registrační značky, to je prostě paráda.

LEGO představilo stavebnici Astonu Martin DB5 z bondovky Goldfinger. Je dokonale propracovaná

Mimochodem, zajímavostí je, že obnovená výroba DB5 proběhne v továrně Newport Pagnell, kde bylo vyráběno původní DB5 a to mezi lety 1963 a 1965.

A ještě jedna perlička. Aston Martin pověřil implementací všech těch vychytávek agenta s povolením zabíjet pověřilo Chrise Corboulda, který je specialistou na filmové speciální efekty a který se také rozhodl, že DB5 prostě potřebuje beranidlo. :) Tenhle člověk je vlastně reálnou verzí filmového „Q“, který se o výbavu agenta 007 staral ve filmu.

Všech 25 aut, které má Aston Martin v plánu vyrobit, bude lakováno stejnou stříbrnou barvou Silver Birch, která byla použita pro opravdové filmové DB5. Výsledek si můžete prohlédnout jak v galerii, tak ve videu, ale varujeme vás. Po zhlédnutí těch pár fotek a záběrů budete to auto nutně potřebovat. Vždyť, kdo by nechtěl jezdit stejným autem, jako James Bond?! Jen tu bond girl si budete muset sehnat sami. Tu prý Aston Martin k autu nedává.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru