Společnost ISUZU přepracovala svůj oblíbený a mnohokrát oceněný pick-up D-MAX a nyní uvádí i na český trh zcela novou generaci. Evropská premiéra se uskutečnila na veletrhu AMI Leipzig, česká pak při druhém ročníku Isuzu Tour 2012 ve dnech 27.-28.6.2012.

Se třemi verzemi kabin Single Cab, Space Cab a Double Cab, s pohonem zadních kol nebo s pohonem všech kol díky připojitelnému pohonu předních kol, manuální nebo automatickou převodovkou, silným, 2,5 litrovým dvěma turby přeplňovaným dieselovým motorem o výkonu 120 kW/163 koní, jakož i třemi kvalitními úrovněmi výbav – Basic, Custom a zcela nově Premium, je nový ISUZU D-MAX všestranným partnerem se širokým spektrem využití. Tak jako předchozí modely je také nový ISUZU D-MAX všestranným vozem, který lze upravit přesně dle přání zákazníka.

Provedení kabin dle potřeby a přesvědčivá kapacita nákladu

U dvoumístné kabiny Single Cab je možná volba mezi zadním pohonem nebo pohonem všech kol. U provedení Space Cab s 2 + 2 místy, respektive u pětimístných modelů Double Cab je v sériové výbavě pouze pohon 4×4. Provedení Space Cab a Double Cab obsahuje nabídku volitelné pětistupňové automatické převodovky jako alternativu k sériové šestistupňové manuální převodovce. ISUZU D-MAX je v provedení kabin Single Cab a Space Cab dostupný také jako „Cab & Chassis“.

Nový ISUZU D-MAX se stává díky svým přesvědčivým kvalitám užitkového a nákladního vozu ideálním partnerem pro firemní využití, jakož i pro koníčky nebo volný čas. Nákladová plocha nabízí pozoruhodnou kapacitu pro neskladný i těžký náklad, obzvláště v provedení Single Cab. Vnitřní rozměry nákladnového prosotur jsou 2,31 metru na délku a 1,57 metru na šířku. Nákladová kapacita činí 1 080 kg u verze 4×2, respektive 1 011 kg u verze 4×4.

Ideálním kompromisem mezi nabídkou prostoru a objemu nákladu vytváří 2+2 místné provedení Space Cab s 1,80 metru dlouhou a 1,53 metru širokou nákladovou plochou (vnitřní rozměry) a užitnou nosností až 960 kg. Nové je u verze Space Cab provedení dveří, které se otevírají proti sobě a tím tak ještě usnadní nastupování a vystupování z kabiny.

Ještě vyšší nároky na pohodlí při cestování a reprezentativní vystupování splní čtyřdveřové modely Double Cab, s kterými lze jednoduše zvládnout velký náklad, a to díky rozměrům nákladové plochy od 1,55 metru délky a 1,53 metru šířky (vnitřní rozměry), jakož i užitné nosnosti až 956 kilogramů.

Silný motor, nízká spotřeba, aktuální ekologické normy

Všechny modely mají společný výkonný čtyřválcový, dvojitě přeplňovaný dieselový motor DOHC o objemu 2,5 litru s přímým vstřikováním paliva Common Rail. Motor spojuje skvělé jízdní vlastnosti pro pracovní využití a také přesvědčí skvělým výkonem při nízké spotřebě paliva a nízké emisní úrovni. Oblíbený pick-up splňuje také všechny aktuální ekologické normy včetně Euro 5.

Motor poskytne výkon 120 kW/163 koní a maximální točivý moment 400 Nm. Kombinovaná spotřeba paliva s hodnotami mezi 7,4 až 8,4 l/100 km (dle verze nástavby) a odpovídajícími emisemi CO2 mezi 194 až do 220 g/km jsou také velmi příznivé.

Vyšší světla výška, maximální boční náklon 49° nebo pohon všech kol s redukční převodovkou umožní i průjezd težším terénem.

Kvalitní výbavy Basic, Custom a zcela nově Premium

ISUZU D-MAX nabídne již v základní výbavě „Basic“ centrální zamykání, klimatizaci (kromě provedení 4×2), otáčkoměr (kromě provedení 4×2), výškově nastavitelné světlomety, tónovaná skla, posilovač řízení, elektrické ovládání oken, držák na nápoje, přední madla a 12-V zásuvku v přihrádce.

Kromě toho nabízí ISUZU D-MAX od úrovně Custom sériově ještě další užitečné vybavení, jako např. centrální zamykání s dálkovým ovládáním, projektorové světlomety, elektricky nastavitelná, sklopná, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, chromovaný dekor na karoserii, lakovaný přední nárazník v barvě vozu, nebo volant potažený kůží. K novinkám, které nabízí nový ISUZU D-MAX patří také CD/Radio-přehrávač s USB, přehledný multifunkční informační displej nebo tempomat. Nově jsou také ve standardní výbavě verze Custom a Premium 17“ kola z lehkých slitin.

Poslední a nejlepší úrovní výbavy, která nabídne ještě více exkluzivity s nejvyšším stupněm pohodlí je verze Premium. Ta přesvědčí např. exkluzivními koženými a vyhřívanými (pouze předními) sedadly, elektricky polohovatelným sedadlem pro řidiče nebo automatickou klimatizací.

 

Rozsáhlá nabídka příslušenství na míru

ISUZU nabízí rozsáhlý program příslušenství za účelem další individualizace vozu, který se dobře hodí k všestrannému charakteru modelu. Nový D-MAX počítá také s tematickými modely, hodící se pro speciální využití. Do programu příslušenství patří hardtopy, plachty, rámy, ochranné vany ložného prostoru, 16 – 19 palcová kola z lehkých slitin s různými druhy pneumatik na silnici i do terénu, tažné zařízení, jakož i rozsáhlá nabídka koberečků.

Isuzu nabízí mimo jiné i  individuální doplňky pro různé účely, jakož i komponenty podvozku přizpůsobené podmínkám použití. Kromě toho se nabízí střešní nosiče, ochranné kryty podvozku, chromované díly montované na vozidlo, stupačky, off-road příslušenství, přídavné topení, tachograf, mlhovky a širokou nabídku audio příslušenství.

 

Prvotřídní kvalita, nejvyšší bezpečnost

Vysoké bezpečnostní standardy nového ISUZU D-MAX samozřejmě odpovídají těm, které najdeme u moderních pick-upů a odpovídají tak poslednímu technickému vývoji. Základ kvality a spolehlivosti modelu ISUZU D-MAX tvoří vyztužená kabina, kvalitní konstrukce karoserie s vysokopevnostním rámem vozidla a oboustranně galvanizovanými ocelovými plechy.

ABS s elektronickým rozdělením brzdné síly (EBD), inteligentní brzdový asistent (BA), který aktivně podporuje nouzové brzdění, kontrola stability (ESC) a kontrola trakce (TCS), denní svícení a celkově 6 airbagů (pro řidiče a spolujezdce, boční a hlavové), patří ke standardní výbavě nového ISUZU D-MAX. Bezpečnostní výbava dále obsahuje ocelové výztuhy dveří, tříbodové výškově nastavitelné bezpečnostní pásy s předpínači a upevnění dětské sedačky ISOFIX.

Tisková zpráva/-PS-