spy-foto-skoda-kamiq

Nový crossover Škoda Kamiq už se testuje. Potkali jsme ho

Autor: Pavel Srp - 7. 2. 2019


Nový crossover Škoda Kamiq už najíždí testovací kilometry. Půjde o nejmenší crossover z nabídky české značky a představeno by mělo být už za měsíc.

spy-foto-skoda-kamiqŠkodovka má pro letošní rok poměrně velké plány. Kromě zahájení prodeje nového, již představeného modelu Scala, to bude i představení faceliftovaného modelu Superb včetně plug-in hybridní verze a v závěru roku také premiéra pro čtvrtou generaci modelu Octavia. Kromě toho se letos dočkáme i vůbec prvního sériově vyráběného elektromobilu s logem Škoda, jímž bude městský model CITIGOe. Ten bude vycházet – jak název napovídá – z modelu Citigo

Ale pojďme zpět k chystanému crossoveru. Půjde o sesterský model Volkswagenu T-Cross a SEATu Arona. Jeho design bude vycházet z konceptu Vision X a i v sériové verzi si zanechá rozdělené přední LED světlomety. Od čínské Škody Kamiq se však bude designově poměrně zásadně odlišovat. To dokazuje nejen naše video, ale i designové skici, které už Škoda zveřejnila.

ŠKODA slaví milionté vyrobené SUV, jubilejním autem je Karoq

Včera česká automobilka ukázala také interiér kamiqu, ten se prakticky nijak neliší od toho, který najdeme ve Scale.

Škoda Kamiq poodhalila interiér. Jak se vám líbí?

Vedoucí oddělení Škoda Design, Oliver Stefani, říká: „U našeho nového městského SUV Kamiq jsme zcela nově uspořádali světlomety. Dělené světlomety se světlem pro denní svícení nad hlavními světlomety, které se ve voze značky Škoda objeví poprvé, propůjčují modelu Kamiq svébytný vzhled a představují další interpretaci úspěšného designového jazyka našich SUV.“

Objevily se spekulace o tom, že model Kamiq má být náhradou Škody Fabia Combi, což by byla škoda, protože jde o jeden z vůbec posledních malých kombíků na trhu. Tyto informace ale zatím nikdo oficiálně nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

Světová premiéra nového modelu Škoda Kamiq se bude konat od 5. do 17. března 2019 na autosalonu v Ženevě.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru