spy-skoda-superb-facelift- (1)

Faceliftovaná Škoda Superb se prohání po českých silnicích. Přistihli jsme ji

Autor: Pavel Srp - 1. 2. 2019


Škoda chystá v letošním roce několik poměrně významných novinek, jednou z nich je i modernizace vlajkové lodi Superb. My jsme několik stále zamaskovaných aut zachytili, takže si je můžete prohlédnout v přiloženém videu a fotkách.

Na první pohled to sice tak úplně poznat není, ale na ten druhý si všimnete, že tohle není ten Superb třetí generace, který aktuálně potkáváme. I když se tvary auta i díky maskovací fólii od současné verze příliš neliší, že jde o modernizované modely, nejde nepoznat. Jiná jsou totiž přední světla – jejich tvar i použitá technika. Původní čočky s bi-xenony nahradily i na pohled jiné čočky s technikou LED. Jiná je také kapota, která má kolem znaku jemnější vybrání, či nárazník, který dostal spodní mřížku podobnou té, jakou má nedávno představený model Scala.

Vzadu je vidět ještě dvojitá světelná linka ve světlech. Podle informací by měly být blinkry tzv. dynamické. Opět by se tomu dalo věřit, protože takové ukazatele směru má právě i Scala. Potvrdit to však nemůžeme, protože ani jedno z aut na rovné silnici logicky neblikalo.

Nedávno zveřejněné fotky nezamaskovaného auta – ač jde o verzi určenou pro čínský trh – ukazují, že přední světla budou u faceliftované verze protažena až k masce chladiče. Pokud se detailněji podíváme na fotky zamaskovaných prototypů, dalo by se tomu i věřit. Na fotkách to vypadá, jako by mezi maskou a světly byla nalepena maskovací fólie.

A také mezi zadními světly je na fotkách odhaleného faceliftovaného modelu chromovaná linka. Na fotkách zamaskovaného prototypu Combi z českých silnic to ale vidět není. Při bližším pohledu se však zdá, že je tu opět maskovací fólie, která by nějaký pruh mohla překrývat. Maskované prototypy naopak neukázaly koncovky výfuků, ovšem je možné, že je stejně jako nyní dostane pouze nejvýkonnější motorizace.

Největší novinkou pod kapotou bude plug-in hybrid. Kombinovat by podle dostupných informací měla benzinový motor 1.5 TSI s výkonem 110 kW a elektromotor se 70 kW. Nepotvrzené informace hovoří i o tom, že dojezd na elektřinu by měl být až 70 kilometrů.

Odhalení faceliftované Škody Superb můžeme očekávat ve druhé polovině roku 2019. Ještě předtím se ale můžeme těšit na nové SUV Škoda Kamiq. Ta se v celé kráse odhalí už za pár týdnů na ženevském autosalonu.

Škoda Kamiq poodhalila interiér. Jak se vám líbí?

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru