2023-bmw_m2-soy_foto-salzburgring- (1)

Novou generaci BMW M2 automobilka intenzivně testuje na Salzburgringu. Představí ji v říjnu

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW -  13. 6. 2022


Do světové premiéry nového BMW M2 zbývá už jen několik měsíců a závěrečná testovací fáze vývoje tohoto nového vysokovýkonného vozu je v plném proudu. Nové BMW M2 přináší ryzí závodní techniku pro silnice. V souladu s jeho charakterem a zamýšleným používáním i na závodních okruzích byla jeho jízdní dynamika podrobena intenzivnímu testování na rakouském okruhu Salzburgring.

Testy se zaměřily na jízdní dynamiku a podvozek a nové BMW M2 zaujalo vynikajícími vlastnostmi. Nový sériový vůz se může pochlubit podobnou úrovní výkonnosti jako BMW M2 CS, což je exkluzivní sportovní vůz ze speciální edice BMW M GmbH. Umožňuje řidiči ve všech situacích zažít pocit čistých závodních emocí, to za jakýchkoliv podmínek, tedy včetně jízdy na limitu.

Přečtěte si také:  BMW M2 nové generace se ukázalo na první fotce. Oficiální ale tahle fotka není

Dodávku výkonu BMW M2 zajišťují osvědčené motory z modelů M3 a M4. Dva volitelné typy převodovek – manuální šestistupňová a osmistupňová převodovka M Steptronic – zaručují mimořádně dynamické využití potenciálu motoru a nově definují čistou radost z jízdy. Sportovní jízdní vlastnosti nového BMW M2 umocňuje Adaptivní M podvozek a pohon zadních kol. Výkonný brzdový systém pochází z modelů BMW M3 a M4 a zajišťuje suverénní dávkování brzdné síly.

Sportovní vzhled nového BMW M2 doplňuje výběr speciální výbavy. Připravena bude například karbonová střecha snižující hmotnost. Závodní vzhled nového BMW M2 podtrhují M karbonová skořepinová sedadla pro řidiče a spolujezdce, která jsou rovněž k dispozici jako volitelná výbava.

Přečtěte si také:  Nové BMW M2 se bude vyrábět v továrně v mexickém San Luis Potosí

Světová premiéra nového BMW M2 se uskuteční v říjnu, uvedení na trh bude následovat v dubnu 2023.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *