BMW M2 nové generace se ukázalo na první fotce. Oficiální ale tahle fotka není

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carsales.com.au, BMW, carscoops.com - Úvodní foto: Pavel Srp - 9. 6. 2022


Nové BMW M2 je jedním z velmi očekávaných modelů mnichovského výrobce. Zůstane totiž malým kupé s pohonem zadních kol. Bude to tedy přesně takové auto, které mají fanoušci BMW a rychlých aut tak rádi. Teď se na internetu objevila jeho první fotka, nevypustila ji do světa ale sama automobilka.

BMW M2 je nejzábavnějším bavorákem v současné nabídce. Malé, relativně lehké a hlavně mrštné auto s pohonem zadních kol je zábava řídit. Mělo by to tak zůstat i v nejnovější generaci. Tohle auto ale bude posledním emkovým bavorákem s čistě spalovacím motorem.

Přečtěte si také:  Špionážní fotky ukazují nové BMW M2 Coupé. Velké ledvinky tohle auto nedostane

Na fotografii nového BMW M2, která se objevila na instagramu, jsou jasně vidět širší zadní blatníky, decentní spojler na zádi a čtveřice koncovek výfuku.Stejně tak je patrný znak BMW M na pravé straně víka kufru. Zajímavé jsou i odrazky v nárazníku, které jsou umístěny na výšku.

bmw-m2-2023-spy-foto-instagram
Zdroj: instagram.com

O technice zatím nic oficiálního nevíme, ale dřívější nepotvrzené informace už něco naznačily. Pod kapotou by měl být třílitrový řadový šestiválec s výkonem 306 kW pro BMW M2 Coupé, respektive 321 kW pro M2 Competition Coupé. Poháněna mají být pouze zadní kola a na výběr má být mezi novou osmistupňovou převodovkou (z BMW M3/M4) nebo šestistupňovým manuálem. Nové BMW M2 se začne vyrábět koncem letošního roku v továrně v San Luis Potosí v Mexiku.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *