Špionážní fotky ukazují nové BMW M2 Coupé. Velké ledvinky tohle auto nedostane

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carsales.com.au - Foto: Pavel Srp - 23. 1. 2022


BMW řady 2 Coupé už mnichovský výrobce představil, nejvýkonnější verzí je zatím M240i xDrive Coupé. Ale nezůstane to tak dlouho, protože tu na trůnu vystřídá BMW M2 Coupé. BMW už jeho zamaskované prototypy testuje na silnicích.

Nová generace BMW řady 2 Coupé je úplně jiným autem než dříve představené BMW řady 2 Gran Coupé. Kupé má na rozdíl od sedanu primárně pohon zadních kol, doplněný v případě verzí xDrive o dodatečný pohon předních kol. Pod kapotou navíc budou i šestiválce, Gran Coupé si musí vystačit pouze se tříválci a se čtyřválci.

Přečtěte si také:  BMW M5 má po zásahu známého tunera 900 koní, více než 1000 Nm a karbonovou kapotu

O pohon M2 Coupé se bude opět starat stejný motor jako ve větších BMW M3 a BMW M4. Pohánět ho tedy bude dvěma turbodmychadly přeplňovaný řadový šestiválec s objemem tří litrů. O přesných hodnotách se zatím nic oficiálního neví, ale v případě BMW M4 jde o 480 koní, respektive 510 koní ve verzi M4 Competition.

https://www.facebook.com/OstreVacky/posts/4278481848918230

Neoficiálně potvrzené informace říkají, že pro M2 Coupé bude výkon 306kW pro BMW M2 Coupé, respektive 321 kW pro M2 Competition Coupé. Pro srovnání M4 má 353 kW, M4 Competition dokonce 375 kW). Poháněna mají být pouze zadní kola. Na výběr má být mezi novou osmistupňovou převodovkou (z M3/M4), tak šestistupňovým manuálem.

Německá automobilka už zamaskovaný prototyp testuje. Nejnověji byl vyfocen ve Švédsku. Že jde o vrcholné BMW M2 není pochyb. Napovídají to nejen typicky tvarovaná vnější zpětná zrcátka (ta už ovšem dnes dostávají nejen pravá eMka, ale i verze M Performance), ale i čtveřice koncovek výfuků. Zajímavé je, že podle špionážních fotek nedostane M2 velkou masku chladiče jako větší eMka, ale zachová si rozumnou velikost „ledvinek“.

Přečtěte si také:  Modernizace výrobního programu BMW pro jaro 2023

Kdy bude nové BMW M2 Coupé představeno, se zatím neví. Vypadá to ale opět na hodně zajímavé auto!

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek