bmw_m2-spy-tovarna_mexiko

BMW Group sdělila, že koncem roku 2022 spustí výhradně ve své továrně v San Luis Potosí výrobu druhé generace BMW M2 pro všechny světové trhy. V mexické továrně v San Luis Potosí vyrábí BMW řady 3 od roku 2019 a nedávno k ní přibylo také BMW řady 2 Coupé. Tím se z tohoto místa stala strategická lokace pro celou výrobní síť BMW Group. Továrna si udržela trvalý růst a v roce 2021 zaznamenala nárůst výroby v porovnání s předcházejícím rokem téměř o 25 %. Do roku 2022 přijme dalších 800 zaměstnanců a spustí druhou výrobní směnu.

Při této příležitosti řekl Harald Gottsche, prezident a generální ředitel továrny BMW Group San Luis Potosí: „Jsme velice nadšení, že můžeme být součástí oslav 50. výročí BMW M a že naše mexická továrna bude vyrábět M modely pro celý svět. Exkluzivní výrobou druhé generace BMW M2 pro světové trhy se opět prokázala vysoká úroveň schopností zaměstnanců v San Luis Potosí a zároveň náš závazek k růstu a rozvoji krajiny.“

Přečtěte si také:  Odborníci varují, že čipová krize bude provázet i celý letošní rok

BMW M2

BMW M posouvá mimořádné dynamické schopnosti pokrokových modelů BMW na novou úroveň. Spojuje jízdní charakter závodních automobilů s neomezenou využitelností při každodenním používání. Kombinace specifických M podvozků, vysokovýkonných hnacích ústrojí využívajících techniku ze světa motorsportu, ověřených schopností při jízdě na okruhu i prvotřídního designu uchvacuje fanoušky radosti z jízdy doslova po celém světě.

Špionážní fotky ukazují nové BMW M2 Coupé. Velké ledvinky tohle auto nedostane

BMW M2 je nejkompaktnějším a nejprodávanějším modelem divize BMW M. Jeho druhá generace bude pokračovat v tradici svých úspěšných předchůdců a bude splňovat vysoké nároky svých nejpurističtějších fanoušků. Se spuštěním výroby, která proběhne v rámci oslav 50. výročí BMW M, se továrna v San Luis Potosí připojí k vybrané skupině výrobních závodů BMW Group produkujících modely divize BMW M.

Přidat komentář