BMW i5: předprodukční letní testy

Nové BMW řady 5 vyfoceno zcela odmaskované ještě před svou premiérou

Autor: Pavel Srp - Zdroj: instagram.com - Foto: BMW - 29. 4. 2023


Nová generace BMW řady 5 se blíží. Už víme, že výroba sedanu bude zahájena v létě 2023 a na trh se první vozy dostanou v říjnu 2023. Sériovou podobu auta sice bavorský výrobce oficiálně ještě neukázal, ale opět ji neuhlídal. Nová „pětka“ byla vyfocena zezadu a odhaluje jistou podobnost s novou sedmičkou.

Chystaná osmá generace pětkového BMW se ještě stále pilně testuje. Předsériové testování se před několika dny přesunulo ze zimy do tepla, kde auta najíždějí další potřebné kilometry. V rámci toho testuje výrobce nejen odolnost samotných automobilů, ale také dolaďuje drobnosti.

Přečtěte si také:  Renault Espace nové generace bude představen na jaře. Nabídne 5 nebo 7 míst

Premiéra je na spadnutí, ale na veřejnost už opět unikla fotka hotového auta. Kdosi vyfotil sedan v bílé barvě, který je zcela prost maskování. Můžeme se tak podívat na to, jak bude vypadat zadní část nové generace BMW řady 5. Nově tvarované jsou světlomety, které navíc dostanou přepracovanou grafiku. Mezi nimi je logo automobilky, pod nímž je místo na registrační značku. Je to oproti většímu BMW řady 7 rozdíl, protože to má RZ v nárazníku.

Novinka bude v nabídce jak s čistě elektrickým pohonným ústrojím (BMW i5), tak i s mild-hybridními a plug-in hybridními motorizacemi. Nebude chybět ani vrcholné BMW M5, které dostane také plug-in hybrid, a navíc by mělo být dostupné i jako kombi BMW M5 Touring. Na oficiální informace a fotky si ale ještě nějakou dobu budeme muset počkat.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *