test-2019-bmw-m5-competition- (18)

Nové BMW M5 Touring vznikne. Představeno by mělo být už letos

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Bimmer Post, instagram.com - Foto: Pavel Srp - 11. 3. 2023


Nová generace BMW řady 5 by mohla být představena už letos, chybět nebude ani vrcholná verze M5. Proslýchá se, že by opět měla být v nabídce i jako praktičtější kombík. Následovat tak bude menší BMW M3 Touring, které už je v prodeji.

Praktické ostré modely mají úspěch, což dokazují prodeje modelů Mercedes-AMG třídy C i třídy E, ale i ostrých Audi RS 4 Avant a RS 6 Avant. Na tyto modely ale ještě donedávna neměli v Mnichově odpověď, ale to se mění. Konkurenci pro vrcholné AMG třídy C i RS 4 Avant už představili, na podzim by měli představit odpověď i na model o třídu větší: BMW M5 Touring.

BMW řady 5 včetně varianty M5 by měla být představena v červenci a do prodeje by měla dorazit ještě letos, v listopadu by měla následovat také premiéra BMW M5 Touring, přičemž do prodeje by měla přijít v příštím roce.

Přečtěte si také:  Nové Audi A4 už nevznikne. V nové generaci se z něj totiž stane Audi A5

Očekává se, že pohon bude plug-iny hybridní, tentýž, který využívá i BMW XM. Celkový výkon je v tomto SUV 480 kW/653 koní, který je kombinací 4,4litrového spalovacího motoru V8 twin-turbo s 360 kW/489 koňmi a dvěma elektromotory se 145 kW/197 koňmi.

O designu toho mnoho nevíme, vidět jsme zatím mohli pouze důkladně zamaskované testovací prototypy. Z jejich fotografií se sériovou podobu pokusil nakreslit Nicolás Cavero. Ten ji zveřejnil na svém instagramovém účtu:

BMW M5 Touring nevznikne poprvé, protože dvě generace už na světě jsou. Vůbec poprvé to bylo u generace E34, kterou poháněl atmosférický šestiválec. Podruhé pak ob jednu další generaci E61. Pod její kapotou byl legendární atmosférický desetiválec s 507 koňmi.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *