2017-bmw-Concorso-d_Eleganza-Villa-d_Este-2

Nové BMW M4 CSL se ukáže už tento měsíc na Concorso d’Eleganza Villa d’Este

Od Pavel Srp | Zdroj: carscoops.com - Foto: BMW | ilustrační foto Concorso d'Eleganza Villa d'Este v roce 2017) - 5. 5. 2022 0

Že BMW chystá ještě ostřejší M4 není tajemstvím. Jmenovat by se mělo M4 CSL a představeno by mělo být už za pár dnů na výstavě Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Ta se koná už od roku 1929 u italského komského jezera a BMW je jejím partnerem už 20 let.

Oslavu 20letého výročí partnerství v roce 2022 doprovází i oslava 50letého výročí divize BMW M, což si žádá velké překvapení. Tím by mělo být právě představení BMW M4 CSL, ale také například speciální edice motocyklu BMW M 1000 RR.

Přečtěte si také:  Podoba chystaného faceliftu BMW X7 unikla na internet. Dělené přední světlomety opravdu dostane

Nové BMW M4 CSL bude teprve třetím modelem CSL (zkratka znamená: Coupe Sport Leichtbau, volně přeloženo jako ‚lehké sportovní kupé‘) v historii německé automobilky. Prvním bylo v roce 1973 legendární BMW 3.0 CSL a druhým v roce 2004 BMW M3 CSL generace E46.

O autě zatím oficiálně nic nevíme, vidět jsme ale už mohli pár špionážních fotografií. Technika by měla vycházet z BMW M4, ale jeho motor by měl mít výkon až kolem 540 koní. Auto by navíc mělo být odlehčené a mělo by mít několik designových vylepšení.

BMW M4 CSL už vyjelo na silnici. Automobilka ho pod maskováním testuje

Vedle nového BMW M4 CSL by mělo být vystaveno ještě několik dalších modelů jako průřez 50leté historie BMW M. K vidění mají být tři „Ring taxi“ a několik soukromých modelů. Svoji výstavní premiéru by si na letošním Concorso d’Eleganza Villa d’Este, které se bude konat o víkendu od 20. do 22. května, mělo odbýt i elektrické BMW i7 xDrive60 v doprovodu dalších generací BMW řady 7.