bmw-m4-csl-003

Prodej nové generace BMW M4 byl zahájen teprve před pár týdny, ale automobilka už testuje jeho ostřejší verzi. O tom, jak se bude jmenovat, se zatím spekuluje, oficiálně to BMW ještě nepotvrdilo. Mělo by jít o BMW M4 CSL.

Magazín CarThrottle zveřejnil špionážní fotky maskovaného prototypu BMW M4, které vypadá trochu jinak než sériový model. Na první pohled je patrný větší spoiler pod předním nárazníkem a větší křídlo na víku zavazadelníku.

Přečtěte si také:  Poslechněte si, jak zní nové BMW M4 s výfukem M Performance

Jiná jsou také kola, která se sice podobají těm sériovým z verzí Competition, ale jejich design je ještě o něco složitější. Mimochodem, nejnovější emka používají vpředu kola o palec menší a i užší, než vzadu.

bmw-m4-csl-009

BMW M4 CSL by mělo podle informací, které se můžeme dočíst na internetu, dostat na trh v létě 2022. Tomu by odpovídalo to, že BMW ho začíná testovat na běžných silnicích. Důraz má být kladen hlavně na nízkou hmotnost a ještě ostřejší a sportovnější jízdu. Mělo by jít o limitovanou edici, přičemž nemá být vyrobeno více než tisíc kusů.

Přečtěte si také:  BMW ukázalo auto, o kterém tvrdí, že je to jeho "jednorožec". Je to silniční verze BMW M3 GTR

Zajímavostí je také použití názvu CSL, které odkazuje na BMW M3 generace E46. A to je zajímavé, vzhledem k tomu, že všechny ostřejší modely BMW M za poslední dobu dostaly označení jen CS: BMW M3 CS, BMW M2 CS nebo BMW M5 CS.

Přidat komentář