Nová generace sportovních modelů BMW M3 a M4 se začne prodávat už teď v březnu, víme o nich vše, ale ještě jsme je pořádně neslyšeli. I to se teď změní, protože v přiloženém videu uslyšíme M4 nejen s výfukem M Performance, ale také srovnání se sériovým výfukem.

BMW M3 a M4 pohání benzinový řadový šestiválec s třílitrovým objemem a přeplňováním dvěma turbodmychadly. Jeho výkon je podle verze buď 353 kW/480 koní nebo ve verzi Competition 375 kW/510 koní.

Přečtěte si také:  Nová BMW M3 a M4 přijdou na trh v březnu s cenami od 2,23 milionu Kč. Rovnou dostanou i prvky M Performance Parts

Obě verze ale dostaly filtr pevných částic, který zvuk výrazně ztiší. To jsme si mohli všimnout na prakticky všech dnešních sportovních automobilech, nejen BMW M. Už podle zvuku sériového výfuku to vypadá, že si s tím BMW poradilo a kromě poměrně výrazného a hlasitého projevu se ozývá i nějaké to „brblání“. M Performance výfuk jde ale ještě dál a opět se vrací s poměrně znatelnými ránami. Takové, jaké to bylo před faceliftem předchozí generace BMW M3 s výfukem M Performance už to ale asi nebude. Jisté ovšem je, že nová BMW M3 a M4 budou stále slyšet!