20022-bmw-m-oslava-50-let-kampan- (1)

„WE ARE M“: BMW M oslavuje své 50. výročí povedeným videem s novými i historickými modely

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: BMW - Tisková zpráva - 24. 2. 2022 0

Až 24. května uplyne 50 let od založení BMW M GmbH, budou oslavy již v plném proudu. Oslavy výročí odstartují 24. února jedinečnou událostí: ve filmu se sejdou různé vozy BMW M spolu se svými řidiči, aby se sblížili. Tento druh setkání za účelem koordinace strategie, motivace a vzájemného povzbuzování je známý téměř z každého týmového sportu. Zde je působivě zinscenováno s mnoha modely BMW M.

Film o tomto nejsportovnějším setkání ukazuje velmi emotivním způsobem, co všechno mezinárodní komunita BMW M zahrnuje. Ať už jsou vozy a jejich majitelé jakkoli odlišní, všichni milují zrychlený tep a husí kůži, kterou vyvolává každé BMW M. Vzrušení a nadšení, stejně jako oni, jdou svou vlastní cestou, jsou odvážní a mají vlastní názory. Spojuje je vášeň pro ten speciální pocit, který zažívá každý řidič BMW M. Všichni to cítí stejně: MY JSME M (WE ARE M).

Přečtěte si také:  Test BMW M3 Competition M xDrive (2022)

„Jsme hrdí na to, že jsme 24. února hlasitě odstartovali náš jubilejní rok. Film ‚BMW M Huddle‘ navazuje na tradici výjimečných filmů BMW M, přesto je ale jiný: předznamenává naši proměnu. Díváme se dopředu, ale pokračujeme ve vytváření pocitu jistoty, který definuje velkou fanouškovskou základnu BMW M,“ říká Timo Resch, vedoucí oddělení zákazníků, značky a prodeje BMW M GmbH. „Chceme slavit se všemi fanoušky, s naší mezinárodní komunitou, a proto chystáme překvapení pro všechny komunikační kanály, a to po celý rok. Opravdu se na to těšíme.“

20022-bmw-m-oslava-50-let-kampan-2

MY JSME M – WE ARE M znamená vše, co bylo a bude i nadále

Slogan vytvořený speciálně pro jubilejní rok ukazuje náladu celé kampaně: BMW M je mimořádně mnohotvárné, vždy se jeví jinak a nově, ale je okamžitě rozpoznatelné. Od M1 Procar a i4 M50 až po XM Concept: BMW M je definováno skutečně pestrou sadou vozů. Přes všechny rozdíly je spojuje tato hlavní vlastnost: být BMW M, tedy vždy jiný, jedinečný a dravý, což je přesně to, na co kampaň navazuje.

Přečtěte si také:  Dacia už ve své rumunské továrně vyrobila 7 milionů aut. Jubilantem je Duster Extreme

Kampaň 50 let je rozdělena do čtyř kapitol, z nichž každá se aktivuje po dobu jednoho čtvrtletí. Zatímco první kapitola, „BMW M Huddle“, předznamenává základní téma 50 let BMW M, druhá se bude věnovat převážně padesátileté historii motoristického sportu BMW M. Třetí kapitola bude pojednávat o elektrifikaci, zatímco čtvrtá se zaměřuje na jedinečný životní styl.

V průběhu roku BMW M GmbH představí řadu velkolepých nových vozů. Kromě toho se značka zúčastní mnoha významných mezinárodních akcí. Nedávno představené „Logo k výročí BMW Motorsport“ je jen jedním z mnoha dalších překvapení pro globální komunitu BMW M.

BMW M se svým dědictvím míří do budoucnosti

Ucelená komunikace u příležitosti 50. výročí se ohlíží také za bezkonkurenční historií zkušeností, vítězství a úspěchů společnosti BMW M GmbH v segmentu výkonných a vysokovýkonných vozů. Jedním z příkladů je digitální kampaň „Only in M Town“ z roku 2018, která už tehdy dávala nadšencům BMW M pocit sounáležitosti.

Přečtěte si také:  Evropská unie zvažuje zákaz vývozu luxusních aut do Ruska. Má jít o součást sankcí za okupaci Ukrajiny

BMW M však neusíná na vavřínech. Tuto sílu využívá pro svou budoucí proměnu. Jak již naznačují další tři kapitoly kampaně, BMW M se orientuje na novou výkonnost, elektrifikaci a typický životní styl BMW M. Protože BMW M je a zůstane ultimativním řidičským strojem – po půl století i v budoucnosti.