bmw-m3-e46-video

BMW M3 po třetí, automobilka představuje třetí generaci E46

Autor: Pavel Srp - 3. 1. 2016


Po první generaci E30 a druhé generaci E36 rychlých modelů M3 nám automobilka BMW představuje generaci třetí s označením E46, která se prodávala v letech 2000 – 2006.

Nová generace dostala nový motor, ačkoliv objem 3,2 litru zůstal zachován. Jde o opět řadový šestiválec, jehož výkon poskočil na 252 kW/343 koní a točí téměř neskutečných 8 000 ot./min. Jeho zvuk je neskutečně návykový, mechanický a zvonivý a doprovází ho příjemné brumlání z výfuku. Design třetí generace se po nenápadné druhé generaci vrací ke „svalům“. Nabízí nové, výraznější nárazníky i rozšířené blatníky – ty první poprvé s výdechy – jiná zpětná zrcátka a čtveřici koncovek výfuku vykukujících ze zadního difuzoru.

Přečtěte si také:  Carlex Design upravil BMW X6. Je teď hodně... oranžové

Nezůstalo samozřejmě u jedné verze, k dispozici bylo také několik výkonnějších, surovějších. Jmenovat musíme M3 CSL (CSL znamená coupe sport lightweight), která dostala výkonnější motor a zároveň zhubla. Oproti sériové M3 je díky použití laminátu, karbonu i dalším lehkým materiálům lehčí o 110 kilogramů. Poznáte ji nejen podle jiných kol BBS, ale také podle křídla či spoilerů pod předním nárazníkem, ale i díky karbonové střeše (je to první model, který ji má). BMW M3 CSL byla svého času opravdu rychlá, vždyť Nurburgring zajela za 7 minut a 50 sekund!

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek