2023-bmw_m2-soy_foto-salzburgring- (1)

Nové BMW M2 by mělo mít 460 koní. Odhaluje to interní dokument pro dealery

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Bimmer Post - Foto: BMW - 1. 10. 2022


Představení nové generace BMW M2 se blíží a s tím se začínají objevovat první informace i unikat fotky. I nová generace bude, stejně jako předchozí M2 Competition, poháněna stejným motorem, který mají větší M3 a M4, ale bude mít nižší výkon.

Přečtěte si také:  Nový Ford Mustang dostane v Evropě motor V8. Hybrid a čtyřkolku mít nebude

O pohon BMW M2 se bude starat motor s označením S58T, což je řadový třílitrový šestiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Ten pohání i BMW M3 a BMW M4 ve verzích Competition, kde je naladěn na 510 koní (motor pro běžné BMW M3/M4 má totiž označení S58O). Tolik by ovšem em-dvojka mít neměla. Motor by měl být naladěn na 460 koní, což je víc než v předchozí generaci BMW M3 a BMW M4 nebo M2 CS, a točivý moment by měl vrcholit 550 Nm. Poháněna mají být pouze zadní kola.

2023-bmw_m2-soy_foto-salzburgring- (3)

Informace se objevily v rámci interního dokumentu automobilky BMW pro dealery na fóru Bimmer Post. Nepíše se v něm ale o tom, jaká převodovka v autě bude, ale BMW už dříve prozradilo, že na výběr má být manuál i automat. Ovšem třeba pro BMW M240i je ale k dispozici pouze automatická převodovka.

Přečtěte si také:  Současné BMW řady 8 v roce 2026 skončí. Přijde o karoserie i o pořádné motory

BMW M2 nové generace by mělo být oficiálně odhaleno 11. října letošního roku, ale je dost pravděpodobné – BMW to samozřejmě nepotvrdí – že, jeho podobu už známe. Před pár dny se totiž na internetu objevily fotky, které by měly novou em-dvojku odhalovat.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek