Audi A4 Allroad 40TDI

Nové Audi A4 už nevznikne. V nové generaci se z něj totiž stane Audi A5

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: Ondřej Lilling - 13. 3. 2023


Audi by mělo už brzy představit novou generaci modelu A4, ale i tak ji nejspíš nepředstaví, přestože auto bude. Co je to za nesmysl, ptáte se? Z Audi A4 se totiž s největší pravděpodobností stane Audi A5.

Audi A4 má opravdu dlouhou historii, když v devadesátých letech nahradilo tehdy model Audi 80, který měl také hodně dlouhou historii. Teď ale po pěti generacích skončí. Z A4 se totiž má stát A5. Důvod? Stejně jako před lety při změně označování motorizací – z 3.0 TDI nebo 4.2 MPI na 55 TDI, respektive 50 TFSI – to bude elektromobilita. Audi totiž nové elektrické modely označuje sudými čísly (Q4 e-tron, Q8 e-tron, A6 e-tron a podobně) a lichými čísly bude označovat auta se spalovacími motory a právě tam se tedy á-čtyřka nehodí.

Přečtěte si také:  Nový Hyundai Kona je tu. Dostane i spalovací motory a design se bude lišit podle pohonu

Audi A4 se v současnosti nabízí jako čtyřdveřový sedan a kombi, A5 jako kupé, pětidveřový liftback Sportback a jako kabriolet. Jak to bude v nové generaci, zda budou zachovány všechny karosářské verze, se zatím nic neví. Dobrou zprávou ale je, že kromě přítomnosti spalovacích motorů můžeme očekávat i sportovnější verze S5 a také nejostřejší RS5, které sice budou plug-in hybridní, ale aspoň nedostanou čtyřválec.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *