Subaru-Viziv-Performance-STI-concept

Nová generace Subaru WRX STI se představí do roka. Nabídne přes 400 koní

Autor: Pavel Srp - 26. 2. 2020


Subaru WRX STI muselo v Evropě skončit kvůli svému motoru, vypouštělo podle EU příliš mnoho škodlivých emisí. Automobilka se s ním v Evropě rozloučila speciální edicí ‚Final Edition‘, ale na ostatních kontinentech se stále prodává auto dál. Japonci už ale (neoficiálně) mluví o nové generaci.

Subaru před časem představilo koncept Viziv Performance STI concept, který je předobrazem nové generace sportovního modelu. Některé jeho designové prvky původní WRX STI připomínají. Design je stále zastřen tajemstvím, do éteru však (zatím neoficiálně) prosákly některé informace o pohonné jednotce.

Subaru vyšperkovalo koncept Viziv Performance. Poodhaluje tak nástupce STI

Američtí kolegové odhalují, že japonská automobilka si vzala jako inspiraci motor Mercedes-AMG ‚M139‘, který pohání kompaktní modely AMG 45. Ve výkonnější verzi 45 S nabídne dvoulitr až 421 koní a točivý moment 500 Nm a je to nejvýkonnější sériový čtyřválec na světě.

Subaru by mělo do nového STI použít o něco větší, 2,4litrový přeplňovaný čtyřválec s označením ‚FA24‘. Jeho výkon by měl být kolem 400 koní a točivý moment by měl mít hodnotu 490 Nm. To je oproti aktuálnímu modelu s 2,5litrovým boxerem (‚EJ25‘) poměrně značný nárůst (300 koní a 407 Nm). 

Jak možná čekáte, stále půjde o čtyřválec s protiběžnými písty, tzv, boxer, který bude spojen s pohonem všech čtyř kol Symmetrical AWD. I díky tomu by mělo zrychlení z místa na stovku začínat číslicí „4“.

Na oficiální podrobnosti si budete muset ještě nějaký ten čas počkat. Nové Subaru WRX STI by mohlo být odhaleno na sklonku letošního roku, případně počátkem roku 2021. Jestli se však podívá i do Evropy, to je diskutabilní. My si bohužel sázíme na to, že ne…

Óda na radost aneb poslední rozloučení se Subaru WRX STI (2018)

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru