Subaru WRX STI se v České republice loučí s verzí „Final Edition“

Autor: Tisková zpráva - 16. 3. 2018


Stále nechceme věřit tomu, že by se Subaru na evropský trh nevrátilo s legendárním modelem, které mu pomohlo postavit jméno nejen na zdejším trhu. Stále věříme, že WRX STI, populární „estéíčko“, do Evropy opět dorazí, i když třeba s některým z alternativních pohonů. A proto i to loučení bereme jako dočasné a nikoli nenávratné.

Vizuálním pojetím se Subaru WRX STI Final Edition vrací ke kořenům. K dispozici je s modrým lakem WR Blue v kombinaci se zlatými 19palcovými koly. Třmeny velkých brzd Brembo mají tovární stříbrné lakování a unikátní je také mřížka chladiče s originální STI barvou Cherry Red. Zvenku jsou zřetelné také přední, boční a zadní spoilery, nebo orámování koncovek výfuku.

Uvnitř na majitele rozlučkové edice čeká volant s Alcantarou, který měla i speciální edice S208 pro japonský trh, nebo doplňky opět v červené barvě Cherry Red.

Výroba bude probíhat pouze v květnu a počítá se s jediným kusem pro každého dealera Subaru v Česku. Celkem bude k dispozici 15 kusů s doporučenou cenou 1 380 000 Kč a příjezd vozů do ČR se očekává nejpozději v srpnu 2018.

Postupný doprodej Subaru WRX STI je důsledkem příchodu nových emisních norem v Evropské unii. Souběžně s prodejem Final Edition budou u dealerů značky stále k dispozici i standardní vozy modelového roku 2018, které si dealeři naskladnili či objednali do doprodeje.

Že model WRX STI z Evropy odchází na vrcholu sil dokazují nejen nadšené ohlasy novinářů na jeho modernizaci pro rok 2018, ale také čerstvé ocenění Sportovní automobil roku 2017 v prestižní anketě Zlatý volant.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru